Video placeholde
Nezvládnutá migrace mění politické poměry v mnoha zemích. EU léta slibuje reformy migrační politiky, výsledek je nijaký
Migranti na italském ostrově Lampedusa.
Migranti na italském ostrově Lampedusa.
Migranti na italském ostrově Lampedusa.
27
Fotogalerie

Viliam Buchert: Islamisté plíživě infiltrují Evropu. Někteří migranti přicházejí s úmyslem zničit Západ

Aktuální dění na Blízkém východě i teroristické útoky v Evropě nám připomínají problémy, které nějakou dobu byly mimo hlavní pozornost. Nejsou to jen konflikty v zahraničí, ale i bezprostřední hrozby v Evropě, kterým musíme čelit a o kterých bude slyšet čím dál víc. Kde se bere islámský radikalismus? Jak se na Evropě podepisuje ilegální migrace? A jak bude náš kontinent vypadat za dvacet let? I o tom jsme si povídali s šéfredaktorem Reflexu Viliamem Buchertem.

Islámský radikál zabil v Bruselu dva švédské fotbalové fanoušky, ve švédských metropolích bují kriminalita a řádění gangů cizích mafií, na italský ostrov Lampedusa každý den přivážejí lodě ilegální migranty z Afriky. To je jen krátký výčet příčin a důsledků zhoršené bezpečnostní situace na evropském kontinentu.

Za posledních deset let, co probíhá masová migrace do Evropy, se nepodařilo najít mechanismus, jak zvrátit její negativní dopady. Navíc se začíná ukazovat, že představy o kulturním a ekonomickém obohacení, které migrace měla přinést, byly často liché. Veřejnost si toho již nějakou dobu nelhostejně všímá a to se promítá na politickou mapu Evropy. Je ale v našich silách negativní dopady migrace zastavit a zvrátit? A odkud se bere islámský fundamentalismus, který prorůstá společností a radikalizuje nespokojené imigranty? Dozvíte se ve videu.