nahoru

Herečka Daniela Kolářová o vánočních pohádkách, práci se Zdeňkem Svěrákem i touze po normálním životu

Vojtěch Rynda 24. prosince 2021 • 16:00
Herečka Daniela Kolářová o vánočních pohádkách, práci se Zdeňkem Svěrákem i touze po normálním životu
foto: Nguyen Phuong Thao

Když zavládl covid a herci přišli o práci, odjela Daniela Kolářová (75) na chatu „hrabat se v hlíně“. Tím se léčila od stresu z toho, že najednou vypadla z pracovního režimu. Na další role nemusela čekat dlouho: v poslední době byla k vidění jako major Hartmanová v seriálu Sestřičky Modrý kód a coby matka „zlobivého“ Tečky v diváckém kinohitu Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Na Štědrý den se objeví coby jedna ze sudiček v pohádce České televize Jak si nevzít princeznu. V březnu 2022 si na plátně už poněkolikáté zopakuje manželku postavy Zdeňka Svěráka v komedii Betlémské světlo. Tedy pokud budou otevřená kina a budeme žít „normálně“, což Daniela Kolářová nepovažuje za samozřejmost, nýbrž za dar.

Trojici sudiček v pohádce Jak si nevzít princeznu hrajete s Ivou Janžurovou a Naďou Konvalinkovou. Jak jste si rozdělily role?

Jsme šikovně poskládaná trojice. Já jsem racionálnější, realističtější i protivnější, Iva je zmatená a Naďa hodná. Každá své věštby cítíme jinak, a proto se o ně přeme.

Díváte se o Vánocích v televizi na pohádky?

Když byli synové malí, samozřejmě jsme se dívali, ale teď někdy trávím Vánoce venku a tam zatím není televize. V Praze si je pouštím, ale ne u všech vydržím. Pohádky jsou pro děti moc důležité, setkávají se v nich s pojmy dobra a zla, poctivosti a podvodu… Tohle etické poslání je velmi důležité.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.