nahoru

Šéf ČEZ ESCO Čermák: Budoucnost je v jádru. Na elektroauta se díváme ideologicky, ne pragmaticky

Martin Bartkovský, Marek Stoniš 9. srpna 2021 • 12:00
Beseda Marka stoniše na Letní tančírně Reflexu s generálním ředitelem ČEZ ESCO Kamilem Čermákem
• video: 
reflex.cz

Na Letní tančírně Reflexu byly k videní i zajímavé besedy. Jednou z nich byl i rozhovor šéfredaktora časopisu Reflex Marka Stoniše s Kamilem Čermákem, generálním ředitelem a předsedou představenstva ČEZ ESCO. A řeč byla nejen o budoucnosti energetiky, ale také třeba o elektroautech nebo o tzv. evropském „New Green Dealu“. Podívejte se na záznam celé besedy ve videu v úvodu článku.

Nejednalo se o žádnou škrobenou debatu se šéfem energetické společnosti. Jak Marek Stoniš, tak i Kamil Čermák se do tématu pustili s vervou a jednalo se o skutečně výživnou debatu. „Odchod od uhlí bude hodně drahý. A je tu otázka za milion, čím ho nahradit. Aby ta elektroauta ve zkratce nejezdila na uhlí. To moc zelené není. Jedna věc jsou obnovitelné zdroje, ale zásadní je jádro. A mělo by se rychle vyřešit, protože když se bude dlouho řešit, tak bude pozdě,“ upozornil hned v úvodu Kamil Čermák.

Kromě přemítání nad budoucností a tím, čím napájet naše domácnosti, došlo i na jednu velmi opomíjenou myšlenku. “I když to zní svazácky, tak v Česku by se dala energie šetřit. Možná to zní od představitele ČEZU divně, ale tady je spousta budov, kde se plýtvá. Samosprávy, státní budovy, ministerstva. V tomhle jsme v Česku pozadu a v úspoře energie nám Západ uniká,” dodal Čermák.

Podívejte se na záznam celé besedy ve videu v úvodu článku a dejte nám vědět, co na prezentované názory říkáte.

Podívejte se, jak to vypadalo na Letní tančírně Reflexu:

Tančírna Reflexu 2021 na pražském ŽofíněVIDEO Petr Vagner

Martin Bartkovský, Marek Stoniš
Diskuse ke článku