nahoru
Premium Reportáže

Kdo není očkovaný, je proti nám! Kolem neočkovaných vznikají silné konfliktní situace

Adéla Knapová 11. září 2021 • 16:00
V Městských divadlech pražských hostuje mimo jiné ve hře Kdo se bojí Virginie Woolfové
V Městských divadlech pražských hostuje mimo jiné ve hře Kdo se bojí Virginie Woolfové
• foto: 
Igor Chmela

Kdo není naočkovaný, je pro mnohé automaticky popírač a kverulant. Neočkovaný jedinec je často a priori vnímán jako nezodpovědný, nebezpečný šiřitel viru (přestože jej roznášejí i očkovaní), v lepším případě pomatenec, který navíc věří konspiračním teoriím. Někde dokonce začínají vznikat seznamy očkovaných a „těch ­druhých“.

Neustoupím

Své o tom ví herec Aleš Procházka, jenž se coby neočkovaný a k očkování se v nejbližší době nechystající dostal kvůli svému přístupu do sporu s ředitelem Městských divadel pražských Danielem ­Přibylem.

„Nechci ani o píď ustoupit ředitelovu nátlaku, že pokud chci v jeho divadle hrát, musím se vždy před představením – jako neočkovaný – prokázat negativním testem z certifikované laboratoře, který si sám zajistím i zaplatím, jinak nebudu vpuštěn na jeviště, představení se zruší a já zaplatím pokutu rovnající se provozu celého večera, jako kdyby představení proběhlo. V pondělí 23. srpna mi bylo e-mailem zasláno oficiální stanovisko ředitele, ve kterém přímo zmiňuje seznamy neočkovaných a tresty za neuposlechnutí a kontroly na vrátnici. Co mi to jen připomíná? Myslím, že o této diskriminační (nátlakové, segregační či jak to nazvat) aktivitě ředitele by měla být seznámena veřejnost nejen kulturní,“ s tímhle se Aleš Procházka původně obrátil na Reflex.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.