nahoru

Třetí hospoda za posledních třicet let. Kapela Tři sestry otevřela restauraci Na Staré kovárně

Martin Bartkovský, Petr Vagner 26. června 2020 • 17:30
Třetí hospoda za posledních třicet let. Kapela Tři sestry otevřela restauraci Na Staré kovárně
foto: Petr Vagner

Před pražským palácem Akropolis vás na chodníku upoutá zvláštní dlažba. Kromě klasických pražských vzorů tu najdete kosočtverec se třemi čárkami. Ikonické logo předznamenává, že tady vládne kapela Tři sestry. Podívejte se do naší fotogalerie, jak vypadalo slavnostní otevření jejich restaurace Na Staré kovárně.

Už potřetí se hospoda Na Staré kovárně znovuzrodila. Ta první, původní, byla v pražském Braníku. Právě tam kapela vznikla a přímo před hostincem vznikla i legendární fotografie, která zdobila obal prvního alba „Na Kovárně, to je nářez“ z roku 1990. Po konci této hospody se Tři sestry přesunuly na Letnou, kde fungovaly dalších 20 let. Nyní se kapela přestěhovala do třetice – do pražského paláce Akropolis na Žižkově.

„Na Žižkově se vždycky dobře pařilo a to se nemění! Snad bude tohle místo ideálním domovem pro naše zchátralá těla i pro naše fanoušky,“ řekl při slavnostním otevření 25. června frontman kapely Lou Fanánek Hagen. To se mělo původně konat už v březnu, ale plány zhatil koronavirus.

Uvnitř restaurace najdete artefakty z historie Tří sester včetně starých kostýmů či slavných kytar. Výčepu vévodí „oltářní“ obraz s Fanánkem na motorce a nechybí ani motorka visící ze stropu. Dominantou salonku je pak velké plátno s historickým „portrétem“ původní branické hospody. Podívejte se do naší fotogalerie, jak vypadalo slavnostní otevření.

Martin Bartkovský, Petr Vagner
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.