Pirát Ferjenčík: Babiš vydělává na zeleném euronesmyslu miliardy, byty můžeme danit podle trvalého bydliště | Reflex.cz
nahoru

Pirát Ferjenčík: Babiš vydělává na zeleném euronesmyslu miliardy, byty můžeme danit podle trvalého bydliště

Čestmír Strakatý6. května 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Mikulášem Ferjenčíkem
• video: 
Prostor X

V médiích přituhuje, ale nechci brečet jako Babiš. Poslanec Mikuláš Ferjenčík navzdory průzkumům věří, že Piráti dostanou své voliče k volbám. Kroky strany v Praze, kde se objevila kauza se slevami na reklamu od firmy JCDecaux, obhajuje. Prý je město odrbalo a neměli jinou možnost. Babiš podle Ferjenčíká blábolí a kvůli svému byznysu podporuje největší zelený euronesmysl, tedy biopaliva. Jeho vláda navíc ještě zhoršuje totální rozklad státní správy.

Ferjenčík tvrdí, že Babiš stále vlastní Agrofert a proto vláda otočila okolo přimíchávání biopaliv do nafty. Premiér prý na vládě někoho seřval. Dobře přitom ví, že řepka nefunguje a nejde o výmysl Bruselu. Šéf hnutí ANO taky podle Ferjenčíká plní prezidentova přání, Zeman tak má ve vládě už tři ministry.

Největší problém Česka je podle pirátského poslance fungování státní správy. Mluví o nutnosti masivní digitalizace a reálných kroků, které by situaci zlepšily. Ty ale Babiš nedělá, naopak ještě zhoršuje poměr chovných a tažných úředníků. Hned za kolapsem státu jsou na pomyslném žebříčku daňové ráje. Ferjenčík zdůrazňuje nutnost lepšího výběru daní, připouští ale taky sektorovou daň, odstupňovanou třeba podle zisku firem.

Daň by mohla řešit taky problém bytů v Praze. Ferjenčík říká, že je skupují lidé ze zahraničí, hlavně z Ruska. Mají je jako investiční nebo letní byt a neplatí tu daň z příjmu. Podle poslance je místě zvážit v tomto případě zvýšení daně z nemovitosti. Ta by mohla vzrůst i u nemovitostí, na kterých nemá jejich majitel přihlášené trvalé bydliště. Pokud by se tedy ukázalo, že by to mohlo vést ke snížení cen bytů. Ferjenčík proto tvrdí, že zmapování bytové situace a toho, kolik z nich je prázdných, by bylo užitečné.

Proč měl Mikuláš Ferjenčík radost z odvolání Václava Klause mladšího ze školského výboru? V čem podle něj Andrej Babiš blábolí? Co je za premiérovou podporou biopaliv? A proč věří, že výsledky voleb budou pro Piráty lepší, než ukazují průzkumy?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější