Pirát Ferjenčík: Babiš vydělává na zeleném euronesmyslu miliardy, byty můžeme danit podle trvalého bydliště | Reflex.cz
nahoru

Pirát Ferjenčík: Babiš vydělává na zeleném euronesmyslu miliardy, byty můžeme danit podle trvalého bydliště

Čestmír Strakatý6. května 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Mikulášem Ferjenčíkem
• video: 
Prostor X

V médiích přituhuje, ale nechci brečet jako Babiš. Poslanec Mikuláš Ferjenčík navzdory průzkumům věří, že Piráti dostanou své voliče k volbám. Kroky strany v Praze, kde se objevila kauza se slevami na reklamu od firmy JCDecaux, obhajuje. Prý je město odrbalo a neměli jinou možnost. Babiš podle Ferjenčíká blábolí a kvůli svému byznysu podporuje největší zelený euronesmysl, tedy biopaliva. Jeho vláda navíc ještě zhoršuje totální rozklad státní správy.

Ferjenčík tvrdí, že Babiš stále vlastní Agrofert a proto vláda otočila okolo přimíchávání biopaliv do nafty. Premiér prý na vládě někoho seřval. Dobře přitom ví, že řepka nefunguje a nejde o výmysl Bruselu. Šéf hnutí ANO taky podle Ferjenčíká plní prezidentova přání, Zeman tak má ve vládě už tři ministry.

Největší problém Česka je podle pirátského poslance fungování státní správy. Mluví o nutnosti masivní digitalizace a reálných kroků, které by situaci zlepšily. Ty ale Babiš nedělá, naopak ještě zhoršuje poměr chovných a tažných úředníků. Hned za kolapsem státu jsou na pomyslném žebříčku daňové ráje. Ferjenčík zdůrazňuje nutnost lepšího výběru daní, připouští ale taky sektorovou daň, odstupňovanou třeba podle zisku firem.

Ekonom: Maláčová je nebezpečná, díky bohu za Babiše a Schillerovou. Piráti jsou noví…

Daň by mohla řešit taky problém bytů v Praze. Ferjenčík říká, že je skupují lidé ze zahraničí, hlavně z Ruska. Mají je jako investiční nebo letní byt a neplatí tu daň z příjmu. Podle poslance je místě zvážit v tomto případě zvýšení daně z nemovitosti. Ta by mohla vzrůst i u nemovitostí, na kterých nemá jejich majitel přihlášené trvalé bydliště. Pokud by se tedy ukázalo, že by to mohlo vést ke snížení cen bytů. Ferjenčík proto tvrdí, že zmapování bytové situace a toho, kolik z nich je prázdných, by bylo užitečné.

Proč měl Mikuláš Ferjenčík radost z odvolání Václava Klause mladšího ze školského výboru? V čem podle něj Andrej Babiš blábolí? Co je za premiérovou podporou biopaliv? A proč věří, že výsledky voleb budou pro Piráty lepší, než ukazují průzkumy?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Kalousek: Babiš vykrádá trezor a chce beztrestnost. Někdy mám chuť se na to vykašlat,…
Primátor Hřib: Nejsme komunisti, ale musíme vědět, kolik bytů je prázdných. Pivní kola…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,220
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější