Eva Samková: Jsem vlastenka, ale nejsem modla. Musím se hlídat a je to i nepříjemné, třeba když umřel táta | Reflex.cz
nahoru

Eva Samková: Jsem vlastenka, ale nejsem modla. Musím se hlídat a je to i nepříjemné, třeba když umřel táta

Čestmír Strakatý2. května 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Evou Samkovou
• video: 
Prostor X

Šťastná a asi na vrcholu. To je snowboardcrossařka Eva Samková, olympijská vítězka, mistryně světa a vítězka světového poháru. S úsměvem říká, že tu další olympiádu asi bude muset taky vyhrát. Teď se chce zdokonalovat a pilovat techniku. Vnímá tlak na sebe, ale není prý modla. Občas je sprostá a musí se hlídat. A občas to je nepříjemné a osobní.

Samková popisuje, že někdy musí mluvit o věcech, o kterých by jinak mlčela. Třeba když jí zemřel otec a ona musela vydat prohlášení, aby předešla vytahování nesmyslů a bulváru. Čím je slavnější, tím je to těžší. Ráda taky provokuje, ale je podle ní důležité nebrat se příliš vážně. I proto dala na sociální sítě rozesmátou fotku se vztyčeným prostředníčkem.

Snowboard si Samková vybrala i proto, že je v něm větší pohoda. Teď je blízko vrcholu, má za sebou nejúspěšnější sezónu a chce se ještě zlepšovat. Mluví hlavně o zlepšování techniky, jde prý o to dělat věci precizně a do maxima, což jí není vždy vlastní. Trénuje asi dvacet hodin týdně, ale bere to spíš jako součást života. Zároveň se ale učí vypínat a užívat si volný čas.

Jiří Strach: Potřebovali mě a můj film znemožnit, lže se a za názory uráží. Česká…

Reprezentování Česka je pro Samkovou důležité. Nestydí se za něj a je prý vlastenka. Politika podle ní člověka sice může trápit, ale právě sportovci obraz země v zahraničí zlepšují. I ona se o to snaží. Problémy navíc mají všude a není to tak, že jenom my bychom na tom byli nějak špatně. Samkova je ráda, že je Česka, a je na to pyšná.

Cítí se Eva Samková jako chodící reklama? Má na trati strach? Jakou medaili chce přivézt z další olympiády? A proč na ní teď dolehla ekodeprese?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Fenič: Spletl jsem se v Češích, vzdělaný národ by Zemana nezvolil. Z Česka radši…

Paralympionik Povýšil: Přežil jsem klinickou smrt, na konci je teplo a klid. Chci do…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější