Eva Samková: Jsem vlastenka, ale nejsem modla. Musím se hlídat a je to i nepříjemné, třeba když umřel táta | Reflex.cz
nahoru

Eva Samková: Jsem vlastenka, ale nejsem modla. Musím se hlídat a je to i nepříjemné, třeba když umřel táta

Čestmír Strakatý2. května 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Evou Samkovou
• video: 
Prostor X

Šťastná a asi na vrcholu. To je snowboardcrossařka Eva Samková, olympijská vítězka, mistryně světa a vítězka světového poháru. S úsměvem říká, že tu další olympiádu asi bude muset taky vyhrát. Teď se chce zdokonalovat a pilovat techniku. Vnímá tlak na sebe, ale není prý modla. Občas je sprostá a musí se hlídat. A občas to je nepříjemné a osobní.

Samková popisuje, že někdy musí mluvit o věcech, o kterých by jinak mlčela. Třeba když jí zemřel otec a ona musela vydat prohlášení, aby předešla vytahování nesmyslů a bulváru. Čím je slavnější, tím je to těžší. Ráda taky provokuje, ale je podle ní důležité nebrat se příliš vážně. I proto dala na sociální sítě rozesmátou fotku se vztyčeným prostředníčkem.

Snowboard si Samková vybrala i proto, že je v něm větší pohoda. Teď je blízko vrcholu, má za sebou nejúspěšnější sezónu a chce se ještě zlepšovat. Mluví hlavně o zlepšování techniky, jde prý o to dělat věci precizně a do maxima, což jí není vždy vlastní. Trénuje asi dvacet hodin týdně, ale bere to spíš jako součást života. Zároveň se ale učí vypínat a užívat si volný čas.

Jiří Strach: Potřebovali mě a můj film znemožnit, lže se a za názory uráží. Česká…

Reprezentování Česka je pro Samkovou důležité. Nestydí se za něj a je prý vlastenka. Politika podle ní člověka sice může trápit, ale právě sportovci obraz země v zahraničí zlepšují. I ona se o to snaží. Problémy navíc mají všude a není to tak, že jenom my bychom na tom byli nějak špatně. Samkova je ráda, že je Česka, a je na to pyšná.

Cítí se Eva Samková jako chodící reklama? Má na trati strach? Jakou medaili chce přivézt z další olympiády? A proč na ní teď dolehla ekodeprese?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Fenič: Spletl jsem se v Češích, vzdělaný národ by Zemana nezvolil. Z Česka radši…

Paralympionik Povýšil: Přežil jsem klinickou smrt, na konci je teplo a klid. Chci do…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,060
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější