Senátor Czernin: Lidi věří, že Babiš už si nakradl dost. Mluví jako Hitler, tomu taky uvěřili a zvolili ho i rozumní | Reflex.cz
nahoru

Senátor Czernin: Lidi věří, že Babiš už si nakradl dost. Mluví jako Hitler, tomu taky uvěřili a zvolili ho i rozumní

Čestmír Strakatý8. března 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Tomášem Czerninem
• video: 
Prostor X

Za svobodu musíme všichni bojovat. Senátor Tomáš Czernin věří, že se lidé probudí. Přestanou podporovat Andreje Babiše a budou volit třeba i TOP 09. Premiérovu rétoriku srovnává s diktátory a říká, že Adolfu Hitlerovi taky lidé sliby uvěřili a zvolili ho v demokratických volbách. Czerninovi vadí taky to, že komunisté můžou díky vládě šířit svou podle něj zhoubnou ideologii, která by měla být posuzována stejně jako nacismus.

Podle Czernina je hanebné, že je vláda závislá právě na komunistech. Šíření nenávisti se prý projevilo i při prosazování zdanění církevních restitucí. Czernin tvrdí, že náhrady církvím nebyly přehnané. Majetky byly podle jeho informací naopak podceněné. Je si přitom jistý, že u Ústavního soudu případně senátoři uspějí.

Czernin míní, že Češi jsou materiálně zaměření a teď se nechají koupit za koblihu. Sliby Andreje Babiše podle něj dopadnou na jejich děti a vnuky. Premiér prý používá slovník Adolfa Hitlera, který taky uspěl v demokratických volbách a volili ho i rozumní. Babišovi voliči navíc podle Czernina věří, že si předseda hnutí ANO nakradl dost a už to nepotřebuje.

Babišova výdrž je neuvěřitelná, nikdo ho teď nemůže porazit. Dělá to správně, Češi jsou…

Czernin říká, že žaloba na prezidenta je sice užitečná, ale šanci na úspěch nemá.  Zeman se podle něj chová tak, jak se to líbí lidem z třetí cenové skupiny. Od Zemana už nic nečeká a říká, že jeho prezidentství budeme muset prostě dožít. Tvrdí přitom, že právník Aleš Gerloch je jeho advokát a ústavním soudcem se nestane. Radil prezidentovi prý ve všech jeho kauzách.

Co může změnit preference TOP 09? V čem je komunismus podobný nacismu a jak bychom se podle Tomáše Czernina měli chovat ke KSČM? Proč je v Česku znovu ohrožená svoboda? A jak si senátor vysvětluje podporu Andreje Babiše?

Profesor Höschl: Pojem psychopat se zneužívá, kvůli Babišovi jsem dostal čočku, o…
Goláň: Babiš uplácel, teď se bojí. Mám důkazy podvodů a podám několik trestních…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější