Video placeholde

Geislerová: Posílají nám i intimnosti, já taky někdy nemám koule, psaní přes mail mi pomohlo třeba při rozvodu

Herečka a designérka Ester Geislerová založila před třemi lety s Josefinou Bakošovou projekt Terapie sdílení, respektive začala na instagramovém účtu Ester a Josefína zveřejňovat rozchodové zprávy a kusy často intimních konverzací, které jim lidé posílali. Teď je sleduje přes 280 tisíc lidí a s přednáškami objíždějí Česko. A zprávy chodí dál, není jich přitom málo. Geislerová v rozhovoru popisuje povzbudivé reakce žen i to, jak se ona sama vyrovnávala s nekončícím čtením příběhů druhých.

Taky někdy nemám koule, konverzace přes mail mi pomohla třeba při rozvodu, líčí Geislerová, lidé by se ale podle ní měli snažit i složité věci řešit a říkat tváří v tvář. Terapie sdílením k tomu může někoho inspirovat, i takové reakce má, ale pozitivní a děkovné věci chodí hlavně od žen, kterým čtení zkušeností jiných pomáhá. Chodí přitom i intimnosti, dívky si píší o radu a ne vždy jsou zprávy příjemné.

Ester Geislerová s Josefínou Bakošovou proměnily svůj projekt do formy přednášky, kde se společně s terapeutem Honzou Vojtkem snaží pomoct se vztahy, ale i se sebou samým. A lidem to skutečně pomáhá, tvrdí Geislerová. Do přednášky zapojují i svoje zkušenosti a společně s Bakošovou se otevírají.

Pohled Geislerové na vztahy se díky Terapii sdílením trochu změnil, zároveň ale říká, že zůstala romantičkou. Otevřeně popisuje, proč chtěla mít děti už ve 20 letech a jak náročné pak někdy bylo skloubit všechny aspekty života dohromady. Taky se dál věnuje módě. Přesvědčit lidi, že originální a kvalitní výrobky za vyšší cenu stojí, podle ní někdy není lehké.

Jaké zprávy lidé Ester a Josefíně posílají? Čím jejich zveřejňování pomáhá? Čekala Ester Geislerová někdy, že bude mít jejich tvorba takový úspěch? A stal se z ní tak trochu cynik?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>