nahoru

ODS jsou teď dvě: Nečasova je čistá, Šťastného špinavá

Petr Holec27. srpna 2010 • 10:45
Nečas chce, aby jeho rodinu zasáhl jeho politický vzestup co nejméně
Nečas chce, aby jeho rodinu zasáhl jeho politický vzestup co nejméně
• foto: 
Jiří Hadač

V ODS přemýšleli, jak se v Praze v senátních a komunálních volbách zbavit nálepky kleptomanské bandy, a vymysleli toto: do voleb půjdou dvě ODS. Jedna Nečasova „čistá“ a druhá Šťastného „špinavá“.

 

„Bude to heslo, které bude sdělovat, že se pan Nečas zaslouží o to, aby nebyla korupce na vládní ani stranické úrovni,“ nastínil v Právu volební billboardové krédo Nečasovy ODS senátor Richard Svoboda, šéf kampaně. Ještěže tak.

 

Proti tomu táhne pražská ODS, jež nás za své stomilionové tunely nyní trestá rovnou sedmi volebními lídry s vlastním sloganem „Tradice i budoucnost“ - v jejím případě dost strašidelná představa. Všechny tyto velké myšlenky zaplaví Prahu, zřejmě ale až na Nečase: premiér a předseda ODS sice bude za ODS na billboardech, osobně ale bude zdejší mítinky ODS ignorovat. Moravský katolík totiž nechce být za zloděje.

 

Je to fantastický koncept, svého druhu kouzelnická show: jste i nejste na pódiu! Dokonce i Miroslav Kalousek, jenž etická dilemata vždy řešil vlastním desaterem, měl tolik slušnosti a pro své nové lidovce si kvůli volbám vymyslel vlastní název, v němž mimochodem taky nechybí slovo „tradice“. Ostatně jak by to vypadalo, kdyby šéf lidovců ve volbách ignoroval lidovce, ne?

 

Doufejme, že si ODS aspoň nechá vytisknout dvoje volební archy; jedny s „čistými“ kandidáty a druhé s těmi – ehm – ostatními. Protože představte si, jak v den voleb stojíte za plentou a v ruce držíte arch řekněme s lídrem Janem Kalouskem, náhlým garantem ODS pro kulturu a holení ženských genitálií (viz jeho vystoupení v Peříčku), zatímco vám hlavou běží Nečasův protikorupční slogan….

 

I když možná to zbytečně přeháním. Ve stejný den, kdy vyrukovala s tímhle originálním trikem, nám ODS ukázala, jak to skutečně myslí s očitou. Ministr dopravy Vít Bárta (VV) si nechal udělat audit hospodaření svého úřadu, léta zlodějské prebendy ODS, a nestačil se divit: vymalování chodby stálo 197 tisíc korun, měsíční zalévání jediné kytky 460 korun, dopravácký kalendář 600 tisíc korun…. A to v něm ani nejsou nahé dívky na kolejích!

 

Pointa? Některé z vyhozených úředníků vnitřní správy ministerstva hned přijali za rohem, na ministerstvu zemědělství. Tomu šéfuje jistý Ivan Fuksa, jinak politicky méně korektní tvář ODS.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
26,000
22,740
29,260
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější