nahoru

Kteří z nás se budou mít za Nečase nejlíp?

Marek Stoniš6. srpna 2010 • 10:04
Nečas chce, aby jeho rodinu zasáhl jeho politický vzestup co nejméně
Nečas chce, aby jeho rodinu zasáhl jeho politický vzestup co nejméně
• foto: 
Jiří Hadač

Petr Nečas a jeho ministři schválili programové prohlášení koaliční vlády. Média přinášejí jeho analýzy a spekulují o tom, kdo si v příštích čtyřech letech pohorší a kdo naopak polepší. Je to sice hra, ale zkusme si představit, kým by vlastně bylo nejlépe v nadcházejícím období vlády Nečase být:

 

Důchodce. V žádném případě. Zvednou se mi spotřební daně, jídlo i pití bude dražší a perspektiva? Snad jedině smrt.

 

Státní zaměstnanec? Proč ne, ale takový ráj, jaký jsem zažil v době, kdy vládli ti, které jsem volil, už nezažiju. Dokonce se může stát (pravděpodobnost sice ta 1:8 000 000), že přijdu kvůli nějakým hloupým reformám o místo a budu se muset živit nějak poctivě.

 

Školák, student. Blázníte? Bude státní maturita, nebude státní maturita? Chystají na mně testování znalostí, školné… fuj!

 

Učitel. Nechat se čtyřicet let terorizovat zpovykanou a rozmazlenou mládeží za dvacet až třicet tisíc korun měsíčně? Blázníte?

 

Pacient. Více peněz, méně peněz, poplatky, úhrady, spoluúčasti – kdo se v tom má vyznat? A vůbec, býti pacientem není dobré za žádné vlády, ne?

 

Rodina s dětmi. Vláda sice chce daňově podporovat rodinu s malými dětmi, ale ať se vláda snaží sebevíc, ty děcka vám budou viset na krku nejméně dvacet let a vděku se od nich nedočkáte.

 

Umělec. Jistá naděje zlepšení tady kyne. Ministr své práci nerozumí a tak by mohlo něco bokem z jeho ministerstva vytéct do mé kapsy. Ale spolehněte se na to.

 

Podnikatel. Na první pohled samé krásné věci – žádné zvýšení daní, snazší propouštění z práce, vymahatelnost práva. Jenže – přijdou nové volby, po nich nová vláda… všechno bude naopak a já se stanu štvanou zvěří.

 

Zaměstnanec. To, co se zamlouvá podnikateli, logicky se nemůže zamlouvat mně. Nejistota, samá nejistota.

 

Stanislav Gross. Víte co? Ten se bude mít vždycky nejlépe.

 

Anketa
Máte pocit, že si za Nečasovy vlády finančně přilepšíte?
Ano, blýská se na časy.
24.5%
515
Ne, zůstane to při starém.
10.7%
225
Naopak, pohorším si a bude hůř.
64.8%
1363Diskuse ke článku