nahoru

Poslankyně Kaslová z TOP 09 dělá reklamu. Do politiky to nepatří

Viliam Buchert9. července 2010 • 11:26
Ona dnes
Ona dnes
• foto: 
Reflex

Lněné šaty značky Next, mačkaná tunika z obchodu Attrattivo či šperky z Orsay. Na fotkách oblečení se jmény dalších značek, cenou a na jiném místě i adresy obchodů, kde vše koupíte. Reklama jak vyšitá. A kdo ji dělá? Údajná „Miss parlamentu“, nová poslankyně Jana Kaslová z TOP 09.

 

Rozhovor s Kaslovou i stránky s reklamou na hadříky najdete v posledním vydání ženského magazínu ONA Dnes, který vydává Mladá fronta Dnes. Poslankyně se brání, že zákon č. 159/2006 o střetu zájmů neporušila. „Žádné peníze a ani žádné jiné zvláštní plnění jsem za to neobdržela,“ řekla Kaslová Reflexu. Podle dostupných informací dopředu ani nevěděla, že bude „použita“ tímto způsobem.

 

Vše pramení z toho, že nezkušená poslankyně neví, která někdy v politice bije. To je alarmující, protože nových zákonodárců je po květnových volbách většina. Z reklamního pózování je zřejmé, že Kaslová nedokáže odhadnout, jak se při podobných příležitostech zachovat. Protože poslanci rozhodně nemají dělat reklamu žádné firmě.

 

 

 

Kaslové postoj vyvolává otázku, zda si voliči vybrali ty pravé zástupce. Navíc v rozhovorech a prvních vyjádřeních této poslankyně se prakticky nic nedozvíte o jejich názorech na základní problémy, které ovládají českou společnost. Podobně jako jiné krásky, které se poprvé dostaly do Poslanecké sněmovny, se však zcela oddala pózování pro noviny, časopisy a nejrůznější weby. Pokud už Kaslová hovoří o politice, tak klišovitě odpovídá, že je – konzervativní.

 

Pokud je skutečně konzervativní, tak co příště reklama na Rolls-Royce nebo osmnáctiletou whisky? Ale pozor, nezapomenout opět na ceny a adresy obchodů. Reklama je reklama a to musí politická etika stranou.

 

Viliam Buchert, viliam.buchert@reflex.czDiskuse ke článku