nahoru

Nečekaný úspěch: Dvě ceny filmového festivalu v Rostově na Donu získala česká komedie Pepa

red 23. září 2019 • 09:30
Nečekaný úspěch: Dvě ceny filmového festivalu v Rostově na Donu získala česká komedie Pepa
foto: Donart production

Hned dvě ceny filmového festivalu v Rostově na Donu může slavit komedie Pepa. Snímek s prvky retra, s Michalem Suchánkem v hlavní roli, vstoupil do českých kin v dubnu 2018.

Český komediální snímek Pepa vyhrál hlavní cenu filmového festivalu v Rostově na Donu. Stal se tak prvním vítězným neruským snímkem v historii festivalu. Úspěch je o to větší, že vyhrál jak v kategorii celovečerní snímek, tak hlavní cenu festivalu.

V konkurenci 56 dalších snímků převážně z Ruska, ale také například z Izraele, Iránu nebo Polska byl Pepa jediný českým filmem v soutěži.

Pořadatelé z města na pobřeží Azovského moře v tiskové zprávě zdůrazňují, že hlavním motem celého festivalu je tvůrčí svoboda a možnost filmařů plně se vyjádřit.

Pepa

Česká komedie, 2018
Režie: Ján Novák
Hrají: Michal Suchánek, Petra Špalková, Natálie Grossová, Alena Doláková, Martin Pechlát, Anna Stropnická, Alice Bendová, Filip Blažek a další
Premiéra v ČR: 12. dubna 2018

TRAILER 

Video se připravuje ...
Michal Suchánek je Pepa: Podpantoflák, který se vydává za lepším životem!VIDEO DonArt

Komedie je zajímavá také díky osobě producenta, protože Jiří Tuček, jeden ze dvou lidí, kteří film produkovali, je nejmladším producentem celovečerního filmu promítaného v kinech v historii českého a československého filmu. V pouhých 21 letech byl koproducentem české pohádky Řachanda. Současně se koprodukčně podílel na několika dalších českých filmech a o rok později (tedy ve 22 letech) začal produkovat právě celovečerní film Pepa.

A s filmem to Jiří Tuček myslí opravdu vážně. Na podzim roku 2016 založil produkční společnost DonArt production, která k roku 2019 vyrábí nebo financuje nejvíce filmových projektů na českém trhu. 

Designové prostory ze sídla Donartu můžete znát také ze záběrů rozhovorového pořadu Prostor X, který vám přinášíme každý den na reflex.cz.

red
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře