Na MDŽ jedině ambient a cédéčko místo kytky. Oslavte příchod jara na neobyčejném koncertu | Reflex.cz
nahoru

Na MDŽ jedině ambient a cédéčko místo kytky. Oslavte příchod jara na neobyčejném koncertu

red7. března 2019 • 18:00
Jakub Jindrák, Michal Kořán a Ágnes Kutas
Jakub Jindrák, Michal Kořán a Ágnes Kutas
• foto: 
Nguyen Phuong Thao

Pražské nezávislé vydavatelství Blue Lizard oslaví v pátek 8. března své dvacáté narozeniny hudebními koncerty i zvukovými kolážemi v žižkovském klubu Punctum–Krásovka. Akce se koná od 19 hodin a vstupné je 100 korun. Ke každé vstupence obdrží návštěvník CD s kompilací Blue Lizard 1998—2018.

Elektronický label založil v roce 1998 pražský hudebník Michal Kořán. Zprvu pro realizaci vlastních nahrávek, později i spřízněných souborů. Za dobu své existence vydal Blue Lizard třicet alb. Kromě aktuálních novinek se zaměřuje na vydávání archívních ambientních nahrávek, které u nás začaly vznikat od druhé poloviny 80. let.

Posmrtná záhada: Italský architekt po sobě zanechal stovky krásných ženských aktů,…

Oslava Blue Lizard Party Night se uskuteční v pátek 8. března v klubu Punctum–Krásovka na pražském Žižkově. Během večera zahrají Kora et le Mechanix a speciální hudební těleso Blue Lizard Ensemble. Těšit se můžete na Petra Nikla, Pavla Richtra, Filipa Homolu, Jaroslava Kořána, Ágnes Kutas, Josefa Jindráka a řadu dalších.

 Na úvod večírku bude uveden zcela nový hudební formát. Půjde o soundartovou prezentaci dvou zvukových umělců nazvanou Projekt 2x10. Princip tohoto setkání má jednoduchá pravidla. Dva předem oslovení umělci si bez předchozí vzájemné domluvy připraví deset jednominutových zvukových ploch nebo skladeb, jež budou v náhodném pořadí živě přehrávat společně oba najednou, aniž by předem věděli, co druhý umělec přichystal. Diváci i hudebníci tak budou svědky náhodného zvukově-hudebního procesu, který se nikdy neopakuje. První dvojici umělců tvoří zkušení tvůrci na poli českého ambientu Michal Kořán a Spoq. Večírek uzavře svým setem DJ Dead Gebarian.

Karel Kryl přinášel krajanům v těžkých časech naději a rozhřešení
Když Queen potkají haku. Poslechněte si, jak zní Bohemian Rhapsody v podání Maorů z…

redMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější