nahoru

Jak jsme s Bohumilem Pečinkou a Karlem Steigerwaldem na Desingbloku slavili českou státnost

Marek Stoniš 26. října 2018 • 10:30
Jak jsme s Bohumilem Pečinkou a Karlem Steigerwaldem na Desingbloku slavili českou státnost
foto: Zbyněk Pecák

Stage Reflexu na Desingbloku na Výstavišti v pražských Holešovicích oficiálně odstartovala ve čtvrtek večer diskusí o stoletém výročí vzniku Československa. Pozval jsem si na pódium Karla Steigerwalda a Bohumila Pečinku a hosté díky nim udrželi pozornost celou hodinu.

„Rakousko-Uhersko nerozbili Češi, daleko větší podíl na jeho likvidaci měli dlouho před námi agresivní a cílevědomí Němci,“ tvrdil například Karel Steigerwald. Proti převládajícímu historickému proudu oba také ocenili postavu prezidenta Edvarda Beneše.

„Měl odvahu rozhodovat a nést si za svá rozhodnutí odpovědnost. A neváhal vysvětlovat své kroky národu. Jaký rozdíl proti dnešní politické reprezentaci, která místo státnictví provozuje politiku podle momentálních výsledků a závanů veřejného mínění,“ tvrdil Bohumil Pečinka. Zároveň ocenil tvůrce moderní české ústavy, která brání uzurpátorům moci a destruktérům demokracie typu Babiše naprosto ovládnout české ústavní instituce a zlikvidovat polistopadovou českou svobodu.

Nakonec jsme se spolu s obecenstvem shodli – přes mnohé šrámy na stoleté tváři české svobody převažují pozitiva a rozhodně je co slavit!

Diskuse ke článku