Kinopremiéry: Všechno bude, láska i démoni aneb Na co určitě jít tento týden do kina | Reflex.cz
nahoru

Kinopremiéry: Všechno bude, láska i démoni aneb Na co určitě jít tento týden do kina

Vojtěch Rynda7. září 2018 • 10:40
Trailer na film Všechno bude režiséra Olmo Omerzu
• video: 
CinemArt

Novinkám v kinech dominuje česká road movie Všechno bude, která si z festivalu v Karlových Varech odvezla cenu za režii. Milý film o hranici dospívání doplňují žánrovky: horor Sestra, biografický dokument McQueen a romantické drama s polopatickým českým titulem Láska bez hranic.

Všechno bude je vtipné, (ne)herci skvělí, kamera pohledná – ale příběh o puberťácích konfrontovaných s nelehkou realitou dospělosti už jsme přece jenom viděli nejednou. A to i u česko-slovinského režiséra Olma Omerzua, který na daném tématu postavil své předchozí filmy Rodinný film a Příliš mladá noc.

Jeho novince Všechno bude nelze upřít autenticitu, scenárista Petr Pýcha ostatně děj postavil na skutečné události a nehercům v rolích ústřední dvojice kluků vložil do úst přesně odposlouchané dialogy. Starší z nich, čtrnáctiletý Mára (Tomáš Mrvík) se s ukradeným volvem vydává přes celé Česko za milovaným dědou. Cestou nabere vlezlého kamaráda Heduše (Jan František Uher), psa, pohlednou stopařku Báru (Eliška Křenková) a nakonec vlastně i toho dědu, i když za jiných okolností, než si přál.

Podzim na ČT: Nové zahraniční seriály, První republika i velkolepý retroprojekt

Děj, nebo spíš dějová anekdota, je vyprávěný na přeskáčku s odskoky na policejní služebnu: je nasnadě, kde Márova odysea skončí, ale tím spíš je napínavé odhadovat, jak k tomu dojde. Nejsilnější situace nastanou při přetahované mezi Márou a zahořklou vyšetřovatelkou (Lenka Vlasáková), některé epizody cesty by se na druhou stranu daly z už tak nedlouhého snímku vypustit. Všechno bude je ten typ filmu, kterému jeden od začátku drží palce – a tím spíš odchází trochu zklamaný, že se dočkal jen ilustrace citátu „nevěřte nikomu nad třicet“.

Americký horor Sestra se odehrává v univerzu filmu V zajetí démonů. Ano, nejen komiksové adaptace už mají univerza, tedy propojený svět, jehož hrdinové se v jednotlivých snímcích potkávají. Původní V zajetí démonů od režiséra prvního Saw Jamese Wana odstartovalo sérii filmů o případech skutečných vyšetřovatelů paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenových. Do univerza patří i cyklus o panence Annabelle a teď i Sestra – rutinní bubákovina o démonické jeptišce z tajemného kláštera kdesi v Rumunsku.

Uma Thurman jako umlácená stopařka. Lars von Trier šokuje brutálním násilím ve svém…

Skutečné démony přináší na plátno dokument McQueen – portrét slavného módního návrháře Alexandra McQueena, jenž se i přes zářivé úspěchy u značky Givenchy a v rámci vlastního labelu ve čtyřiceti letech oběsil. O nešťastném umělci a slastech i strastech světa haute couture vypovídají jeho příbuzní, modelky Naomi Campbell či Kate Moss a další osobnosti.

Romantické drama Láska bez hranic se v kanadském originále jmenuje vtipněji Eye on Juliet (něco jako Hele na Juliet). Jejími hrdiny jsou technik Gordon, který z USA prostřednictvím robota hlídá ropovod na Blízkém východě, a půvabná mladá žena, do níž se Američan zakouká skrze robotovu kameru. Virtuální love story natočil Kim Nguyen, jehož Malá čarodějka byla v roce 2013 nominovaná na Oscara v kategorii nejlepší neanglicky mluvený film.

Seriál, u kterého se bojíte každou druhou minutu. Castle Rock je puzzle z útržků knih…
Pelíšky jsou pořád nejdojemnějším, nejsmutnějším i nejveselejším filmem o roce 1968

Vojtěch Rynda


Klíčová slova: filmy, kultura, kino, premiéra


Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější