Jak svádí Donald Trump? „Ve tři přijedou holky z Los Angeles. Zajdeme nahoru a můžeme si to užít…“ | Reflex.cz
nahoru

Jak svádí Donald Trump? „Ve tři přijedou holky z Los Angeles. Zajdeme nahoru a můžeme si to užít…“

Kateřina Kadlecová19. března 2018 • 17:30
Jak svádí Donald Trump? „Ve tři přijedou holky z Los Angeles. Zajdeme nahoru a můžeme si to užít…“
foto: Archív, Profimedia

„Trump s oblibou říkával, že jedna věc, díky které život stojí za to, je spát s manželkami kamarádů.“ Nebo: „On prostě nemá skrupule: je to rebel, destruktér, pohybuje se za hranicemi pravidel a pohrdá jimi...“ Tenhle bestseller o prezidentu Trumpovi si nikdo z jeho rodiny za rámeček nedá. Ani on sám.

Oceňovaný novinář Michael Wolff si ve své sedmé knize s názvem Oheň a hněv uvnitř Trumpova Bílého domu bere do úst všechny a všechno a někdejší Trumpův hlavní stratég Steve Bannon mu k tomu dodal dostatek munice. Tolik, že to prezidentovy právníky vyprovokovalo k hrozbám žalobou Wolffovi, Bannonovi i nakladateli – což pochopitelně vyhnalo objednávky a předprodeje tehdy ještě nevydané knihy vysoko nad milion kusů. U nás třaskavou publikaci vydává 30. března nakladatelství Universum, které Reflexu exkluzivně poskytlo ukázky.

Ukázka (z) Ohně a hněvu

Trump hledal způsob, jak okolí navyknout na to, že nemusí být konformní a nemusí usilovat o úctu „slušných lidí“. Byl to tak trochu desperátský recept na výhru – a o výhru, ať už dosaženou jakýmikoli prostředky, tu jedině šlo.

Anebo se prostě dá říct – jak občas konstatovali jeho přátelé a zároveň se snažili, aby nepodfoukl i je –, že prostě nemá skrupule: je to rebel, destruktér, pohybuje se za hranicemi pravidel a pohrdá jimi. Jeden Trumpův blízký přítel, který se současně dobře znal s Billem Clintonem, shledal mezi oběma muži zvláštní podobnost – jen s tou výjimkou, že Clinton se dokázal prezentovat nóbl, zatímco Trump ne.

Jedním projevem téhle zlodušské povahy byla u Trumpa i Clintona jejich metoda sukničkaření i nepochybného obtěžování. I v porovnání s nejvyšší ligou sukničkářů a vlezlých svůdníků působili oba jako výjimky oproštěné od sebemenších pochybností.

Zdravě agresivní Donald Trump. Jak se nemilosrdný manažer stal prezidentem USA

Spát s manželkami kamarádů

Trump s oblibou říkával, že jedna věc, díky které život stojí za to, je spát s manželkami kamarádů. Když se pustil do svádění něčí ženy, snažil se ji přesvědčit, že její manžel možná není tím, za koho ho má. Pak požádal sekretářku, aby dotyčného známého pozvala k němu do kanceláře, a jakmile dotyčný přišel, spustil Trump víceméně souvislý proud konverzace o sexu. Baví tě ještě spát s tvojí ženou? Jak často? A užil sis to asi víc než ona, co? Povídej. Ve tři přijedou holky z Los Angeles. Zajdeme nahoru a můžeme si to užít. Slibuju ti, že… A manželka dotyčného rozhovor celou dobu sledovala přes Trumpův telefon.

Skrupule samozřejmě postrádali i někteří dřívější prezidenti – a Clinton rozhodně není jediný. Větší záhadou byl pro lidi, kteří Trumpa znali z osobního styku, fakt, že se mu podařilo vyhrát volby a dosáhnout vrcholného úspěchu bez sebemenšího náznaku schopnosti, kterou je nutno takřka evidentně považovat za hlavní požadavek pro tuto funkci, totiž exekutivního fungování, jak o něm mluví neurologové. Ačkoli se mu podařilo vyhrát boj o prezidentské křeslo, byl jeho mozek podle všeho naprosto nevybavený k tomu, aby plnil elementární úkoly nové funkce. Trump nebyl schopen plánovat, organizovat, dávat pozor a přesouvat pozornost z tématu na téma; nikdy se nenaučil přizpůsobit vlastní chování tomu, co od něj racionálně vyžadují momentální cíle. Byl na jisté základní úrovni zkrátka neschopen propojit příčinu s účinkem.

Máte dobrý čich? Nejspíš nebudete promiskuitní, ale budete volit autoritáře, říkají vědci

Spolčení Rusů?

Dokonalou ukázkou jeho neschopnosti propojit si dílčí signály bylo podle některých jeho přátel obvinění (jemuž se Trump vysmíval), že se kvůli vítězství ve volbách spolčil s Rusy. I kdyby totiž osobně nebyl spolčen s Rusy s cílem zfalšovat volby, musely po sobě jeho snahy zjednat si přízeň zrovna Vladimira Putina zanechat sérii znepokojivých slov a skutků, u nichž se dalo čekat, že budou mít zdrcující politický dopad.

Krátce po volbách ho přítel Ailes naléhavě varoval: „Musíš zaujmout správný postoj k Rusku.“ I po vyhnání z Fox News si Ailes udržoval pověstnou síť výzvědných kontaktů a teď Trumpa varoval, že se na něj možná shromažďují potenciálně kompromitující materiály. „Donalde, ber to vážně.“

„Tohle má v pácu Jared,“ blaženě opáčil Trump. „Všecko je zařízený.“

Nominace Trumpa na Nobelovu cenu míru mohl být podvod, případ zkoumá norská policie
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Východ vrací úder: Počítačové hry válcují Hollywood a Češi jsou u toho
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Hra kolem úmrtí Karla Gotta a Vlasty Chramostové aneb Dobří mrtví a zlí mrtví
PREMIUM X Jefim Fištejn: Pokrok nezastavíš aneb Politická korektnost za hranicí absurdity
PREMIUM X Zpověď 63leté striptérky jménem Sugar: Lidi se tomu nejdřív chechtají, ale pak se třeba zamyslí
PREMIUM X Milan Tesař: Divoké sny maxipsa Babiše aneb Pekelné reakce na smrt Karla Gotta

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější