Rolling Stones přicházejí po 11 letech s novým albem | Reflex.cz
nahoru

Rolling Stones přicházejí po 11 letech s novým albem

ČTK2. prosince 2016 • 13:40
Rolling stones se na novém albu vrací ke svým kořenům a lásce k blues.
Rolling stones se na novém albu vrací ke svým kořenům a lásce k blues.
• foto: 
Profimedia.cz

Rocková kapela Rolling Stones dnes vydává první studiové album po více než deseti letech. Na svých oficiálních stránkách muzikanti tvrdí, že v albu, které nazvali Blue & Lonesome, se vrací ke svým kořenům a lásce k blues. Album má být dnes dostupné i v Česku.

"Je to nefalšovaná exploze nešizeného rockového blues. Keith Richards předvádí sóla s úlisnými akordy, rytmus Charlieho Wattse se pohupuje v pozadí. Zvuk harmoniky Micka Jaggera připomíná nářek posledního přeživšího apokalyptických povodní na řece Mississippi a ani Ron Wood nezklamal svými tvrdými riffy," napsal britský list The Telegraph, od kterého si "stouni" vysloužili maximální počet hvězdiček. Dodává jen, že " nechápe, proč album nevydali už dřív."

Album umělci nahrávali v British Grove Studios v západním Londýně, nedaleko od klubů a hospod, kde kapela v šedesátých letech prožívala své bouřlivé začátky. Nahrávalo se loni v prosinci, prý jen tři dny. Album produkovali Don Was a Glimmer Twins. Ve dvou z celkem 12 skladeb si zahrál i britský hudebník a bluesový mistr Eric Clapton, který si to podle členů skupiny velmi užil.

The Rolling Stones - Ride 'Em On DownVIDEO Rollingstones.com

Jedná se o první album, ve kterém kapela nepřichází s žádnými novými skladbami. Celé album je převzato z chicagské bluesové scény 50. let. Podle The Telegraph však kapela známým písním dodala vlastního ducha, z něhož je znát nadšení a propojenost všech členů skupiny.

Americký deník The New York Post si naopak neodpustil jízlivou poznámku, že album "zavání teambuildingem", protože vztahy mezi muzikanty v posledních letech nebyly nejlepší. List dodal, že album se dobře poslouchá také proto, že skladby bluesových velikánů jsou jednou z mála věcí, která dokáže srovnat kolosální ega čtyř hudebníků.

Návod na Rolling Stones v Praze: Pivo jenom na čip, metro až do dvou, jako předskokani Pražský výběr >>>

Zpěvačka Marianne Faithfull: Nezaměnitelný chraplavý hlas, Rolling Stones a heroin

Na dotaz serveru Daily Mail, zda Britové vydají v blízké době další album, kytarista Richards odpověděl, že Rolling Stones "nikdy nic neplánují". Jsou prý spontánní, čehož je Blue & Lonesome důkazem.

Rockoví veteráni Keith Richards, Mick Jagger, Charlie Watts a Ron Wood se proslavili hity jako Jumpin' Jack Flash, Bitch, Honky-Tonk Women, You Can't Always Get What You Want nebo (I Can't Get No) Satisfaction. Nezdolná čtveřice, v níž nejmladšímu členovi bude příští rok 70 let, také dál úspěšně koncertuje.

30 vzácných fotografií Beatles a Rolling Stones. Podívejte se, můžete si je koupit na eBay
30 vzácných fotografií Beatles a Rolling Stones. Podívejte se, můžete si je koupit na eBay

ČTKColours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější