nahoru

Jak se dělá Designblok? Hostem Reflexu byla ředitelka výstavy Jana Zielinski

Veronika Bednářová 1. listopadu 2016 • 17:30
Jak se dělá Designblok? Hostem Reflexu byla ředitelka výstavy Jana Zielinski
foto: Nguyen Phuong Thao

Zaplněnou besedou Jak se dělá Designblok, tedy rozhovorem Veroniky Bednářové s Janou Zielinski a Jiřím Mackem, skončila včera spolu s Designblokem i Reflex Stage, jež v levém křídle Openstudia na pražském Výstavišti hostila prezentace designérů, přednášky zahraničních hostů i besedy redaktorů Reflexu s hosty 18. ročníku Designbloku.

Hodinový rozhovor, kterého se svými dotazy účastnili i diváci, začal chronologicky rokem 1998 a tím, co vzniku dnes největší české přehlídky českého i světového designu předcházelo. „Tehdy byl design elitářské slovo, pod nímž si většina Čechů představila kovovo-skleněný stolek, do kterého neustále kopete, máte z něj modřiny a leze vám na nervy, protože stál hrozně peněz,“ shrnula vztah k designu na konci 90. let ředitelka Jana Zielinski.

Spolu s kreativním ředitelem Jiřím Mackem, s nímž pracuje už od počátku v kongeniální symbióze, mluvili o postupném vývoji akce, který přinesl České republice výraznou demokratizaci designu. Dnes má jejich čerstvě „plnoletý“ projekt více než 50 000 návštěvníků ročně, mezinárodní ambice a velkou šanci udělat z Prahy designové centrum středoevropského regionu.

Veronika Bednářová


Klíčová slova: designblok, beseda, Jana ZielinskiDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.