nahoru

Premiéra sedmé řady Hry o trůny se zpozdí. Proč? Zima paradoxně nepřichází

Tereza Stonišová8. července 2016 • 08:02
Premiéra sedmé řady Hry o trůny se zpozdí. Proč? Zima paradoxně nepřichází
foto: HBO

Je tomu jen pár dnů, kdy HBO odvysílala závěrečný díl šesté řady zřejmě nejpopulárnějšího seriálu současnosti. Podle původních plánů měla být navazující sedmá série k vidění tradičně v dubnu příštího roku, ovšem plány se komplikují. Paradoxně proto, že zima, která v seriálu teď přišla, ve skutečnosti nepřichází.

Zní to skoro jako promyšlené promo, ale zřejmě nás tentokrát producenti Hry o trůny nenapínají záměrně. Jak víme, desátý díl šesté řady končil příchodem zimy do Sedmi království, kterou předpovídali už dávno mrtví Starkové v úvodních dílech prvních řad seriálu. Dá se tedy očekávat, že další řada bude opravdu hodně chladná.

Fanouškům však nepřeje počasí. Britský deník Independent citoval prohlášení jednoho z producentů: “Začínáme o něco později kvůli poslednímu dílu Zima přichází - mohu prozradit, že slunce už v dalších dílech nebudeme potřebovat,” uvedl David Benioff. Dále uvedl, že budou muset i ve slunných místech navozovat atmosféru zimy, což natáčení může zpomalit. Natáčení tedy komplikují podle jeho slov dva faktory: Že zima, během níž budou pro natáčení optimální podmínky, je příliš krátká a že místa, v nichž natáčení probíhá (mimo jiné třeba Chorvatsko), je jen málokdy zcela pokryté sněhem, což natáčení a hlavně postprodukci znesnadňuje. 

Je to již druhá “špatná” zpráva, která během posledních měsíců v souvislosti se sedmou řadou Hry o trůny přišla - fanoušci již nesli se značnou nelibostí, když bylo oficiálně oznámeno, že poslední dvě řady oblíbeného seriálu budou mít méně než deset dílů, zřejmě osm a sedm.

Tereza Stonišová


Klíčová slova: HBO, hra o truny, serial, game of thronesDiskuse ke článku