McCartney měl po rozpadu Beatles deprese, pil a zavrhl hudbu | Reflex.cz
nahoru

McCartney měl po rozpadu Beatles deprese, pil a zavrhl hudbu

ČTK, BBC24. května 2016 • 14:00
Paul McCartney.
Paul McCartney.
• foto: 
Oli Gill (CC BY-SA 2.0)

Paul McCartney po rozpadu Beatles v roce 1970 trpěl depresemi a začal pít. Zvažoval dokonce, že s hudbou navždy skoncuje. Třiasedmdesátiletý McCartney to teď prozradil v rozhovoru s BBC.

"Bylo těžké rozhodnout se, co dělat po Beatles," řekl McCartney. Utápěl se prý v depresích, trpěl odloučením od dlouholetých přátel. "Začal jsem pít," dodal. "Nejprve to bylo fajn, ale pak jsem zjistil, že si to neužívám. Nepracoval jsem. Nakonec jsem se vrátil na začátek a založil jsem (skupinu) Wings," řekl bývalý "brouk", který v rádiu odpovídal na dotazy posluchačů. Ty se týkaly jak jeho působení ve slavné čtveřici, tak jeho nedávné spolupráce s americkým rapperem Kanyem Westem.

První hudební počin roku – rapper Kanye West má píseň s McCartneyem, exčlenem Beatles

Beatles se oficiálně rozpadli v roce 1970 poté, co vydali album Let It Be, ale neshody v kapele naplno propukly už v roce 1969, když skupina jako svého manažera angažovala proti McCartneyho vůli Allena Kleina. I když Klein pomohl skupině restrukturalizovat její ztrátovou firmu Apple, ze zisků Beatles si ukusoval tučná sousta a pro svou vlastní společnost získal práva na lisování desek kapely v USA, připomíná BBC.

McCartneyho rovněž rozzlobilo Kleinovo rozhodnutí najmout amerického hudebního producenta Phila Spectora, aby provedl změny na nahrávkách pro Let It Be. Klein se rovněž pokusil přimět společnost EMI, aby odložila vydání McCartneyho první sólové nahrávky. Aby se vymanil z Kleinova vlivu, musel sir Paul dát ostatní členy kapely k soudu. To byl poslední krok, kterým se zpřetrhalo jeho pouto k Johnu Lennonovi. "Peníze nás rozdělily," komentoval to McCartney.

Unikátní fotky z legendárního koncertu Beatles na stadionu Shea v New Yorku

Po rozpadu Beatles měl deprese a nevěděl, jestli bude v hudbě pokračovat. Nakonec se odstěhoval do Skotska - částečně proto, aby se nemusel účastnit obchodních jednání - a začal pít. Pomohla mu prý až jeho žena Linda, jež mu vnukla nápad na novou kapelu. "Byli jsme ale strašní. Nebyli jsme dobrá skupina. Lidé říkali, že Linda neumí hrát na klávesy, a byla to pravda. Ale John taky neuměl hrát na kytaru, když jsme začínali."

McCartney rovněž hovořil o tom, že jeho vztahy s Lennonem se v roce 1980 několik měsíců před jeho násilnou smrtí zlepšily. Obě hvězdy si prý spolu občas telefonovaly. "Mluvili jsme o dětech a pečení chleba".

Zemřel pátý Beatle, producent George Martin
ČTK 9. března 2016 • 08:30

Zemřel pátý Beatle, producent George Martin

ČTK, BBC


Klíčová slova: Beatles, hudba


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Vyrazili, ale neprojdou. Estébácká prezidentura je na dosah ruky
PREMIUM X Zelený Raoul: Vyšší bere aneb S kým na dovolené zahnula Monika Babišová
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Šmardování jako malonárodní politika
PREMIUM X Noví extrémisté: Palič izraelské vlajky a hanobitel amerických válečných hrobů bojuje za práva zvířat!
PREMIUM X Šarlatán prodával lék složený z vody za 500 korun. JXD i s kamerou vyhodil za čtyři minuty

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější