nahoru

Lucas zase předhoní Spielberga: Nejrychlejší miliardu vydělají nové Star Wars

ČTK27. prosince 2015 • 11:07
Poznávací znamení sedmého dílu: trojitý světelný meč
Poznávací znamení sedmého dílu: trojitý světelný meč
• foto: 
Falcon

Sedmý díl Hvězdných válek s názvem Star Wars: Síla se probouzí má tento týden nakročeno k tržbám na hranici jedné miliardy dolarů (téměř 25 miliard korun). Této částky tak dosáhne nejrychleji v dějinách světového filmu. Podle oznámení společnosti Walt Disney dosahovaly globální celosvětové tržby v sobotu částky 890 milionů dolarů a magickou miliardovou hranici nejspíš překročí už dnes. A to se ještě nepromítá v Číně.

Stane se tak 12 dní po uvedení do kin. Dosavadním rekordmanem je Jurský svět, který letos dosáhl tržeb jedné miliardy dolarů za 13 dní, uvedla společnost Rentrak.

Nejvíc peněz dosud v kinech za nový film utratili diváci v Severní Americe, kde tržby dosahují částky 440 milionů. Mocným impulsem k dalším výdělkům bude podle odhadů expertů Čína, kde bude film poprvé uveden 9. ledna. Má-li se sedmý díl Hvězdných válek zařadit mezi kasovně nejúspěšnější filmy, musí v Číně bezpodmínečně uspět.

V pátek zaznamenal snímek další rekord. V amerických a kanadských kinech utržil na Boží hod přes 49 milionů dolarů. Dosavadní "vánoční" rekord byl přitom poloviční, od 25. prosince 2009 ho držel film Sherlock Holmes britského režiséra Guye Ritchieho.

Recenze: Star Wars – Síla se probouzí, ale v očích má ospalky – 60 %

Práva na výrobu filmů Hvězdných válek získala společnost Walt Disney v roce 2012 za zhruba čtyři miliardy dolarů. Výroba sedmého dílu stála kolem 200 milionů (necelých pět miliard korun).

ČTK


Klíčová slova: star wars, scifi, fantasy, filmyDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější