Miliarda korun! Tolik utržil čínský film natočený v Praze a láká k nám Číňany | Reflex.cz
nahoru

Miliarda korun! Tolik utržil čínský film natočený v Praze a láká k nám Číňany

Viliam Buchert15. října 2015 • 10:57
Miliarda korun! Tolik utržil čínský film natočený v Praze a láká k nám Číňany
foto: Film Jen my víme kde

Kolem 300 tisíc čínských turistů má letos přijet do České republiky. Jejich počet se rychle zvyšuje a v posledních měsících má na tom podíl i čínský romantický film Jen my víme kde (Somewhere Only We Know), který se natáčel i v Praze. Ten se stal v nejlidnatější zemi světa hitem a v kinech celkem na vstupném získal 45,2 milionů dolarů, tedy v přepočtu přes jednu miliardu korun.

Film měl premiéru letos v únoru, a jak napsal nedávno čínský cestovatelský server Qyer.com, právě snímek Jen my víme kde podnítil letos mnoho Číňanů k cestě do Česka. Podobný efekt měly letos i další čínské filmy Sisters Over Flowers a Divas Hit the Road, které šly do kin v březnu a dubnu. Ty nalákaly Číňany zase na cestování do Turecka. A před lety čínská komedie Lost in Thailandodstartovala masové cesty z říše středu do Thajska. Jen minulý rok byly v této zemi 4,5 miliony Číňanů.
film Jen my víme kdefilm Jen my víme kdeFoto Film Jen my víme kde

Profil filmu Jen my víme kde má například na čínské sociální síti Weibo dokonce přes dvě miliardy přístupů. Vlnu neobvyklého zájmu má na svědomí především velmi populární herečka, scenáristka a režisérka Sü Ťing-lej.

Popularity filmů úspěšně využívají i další města ve světě, například také Paříž či Londýn, kde se natáčely úspěšné komedie Půlnoc v Paříži či Notting Hill.

trailer k filmu VIDEO Youtube

V rozhodování čínských producentů sehrály důležitou roli také filmové pobídky, které jim umožňují získat zpět pětinu nákladů utracených v Česku. Číňané za film Jen my víme kde utratili u nás 39 milionů korun.Klíčová slova: čína, filmy, česko, turistka


Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější