nahoru

Johny Machette natočil klip Spasitelé s Ondřejem Brzobohatým. Je i o Babišovi

Barbora Harakalová3. března 2015 • 08:38
Johny Machette natočil klip Spasitelé s Ondřejem Brzobohatým. Je i o Babišovi
foto: archiv Johny Machette

Opravdu netradiční umělecké spojení nabízí nový videoklip Spasitelé, který natočili známý zpěvák, skladatel, producent a herec Ondřej Brzobohatý a mladý rapper Johny Machette, který je jedním z nejpopulárnějších interpretů na českém You Tube.

Dvaadvacetiletý Machette při výběru hosta do svého videoklipu nic neuspěchal a nakonec oslovil Ondřeje Brzobohatého. Machette k tomu Reflexu.cz řekl: "Chtěl jsem oslovit někoho, kdo je svým způsobem populární, oblíbený a koho by ve spojení se mnou nečekali nejen moji, ale ani jeho fanoušci. Když skladbu slyšel, bavila ho. Původně jsem myslel, že jen dozpívá refrény. Za pár dní ale volal, že by rád přepsal i hudbu. Měl nápad, jak skladbu udělat jaksi dospělejší… Stal se tak zároveň i hudebním producentem Spasitelů.“

A co k tomu říká Brzobohatý? „Spolupráce byla velmi příjemná. Jonáš je fajn kluk s přirozeným charismatem, co si na nic nehraje a dělá hudbu po svém. Text se mi líbil, ale potřeboval jsem zasáhnout do hudby a k tomu jsem dostal zcela volný prostor. Na základě jeho textu, jsem ještě dopsal část refrénů a natočil píseň s živými muzikanty. Myslím, že je fajn humornou formou upozornit na to, že je okolo nás hodně lidí, kteří nám skrze politické a jiné kampaně v přeneseném slova smyslu tvrdí, že jen oni mohou být našimi spasiteli," vysvětlil Reflexu.cz Ondřej Brzobohatý.

O čem je tedy skladba, která má politický podtext a objevují se v ní i odkazy na Andreje Babiše či obraz Václava Havla?

„Zjistil jsem, že i maličkost, která udělá druhé šťastnými, je daleko lepší než drahé dárky. Nejlepší pocit je, když si člověk na to, co chce, dokáže vydělat sám, takže proč jenom brát a sám nic nedávat? A naopak, když už mám všeho dost, proč neobdarovat ostatní? Právě o tom je písnička Spasitelé. A taky o tom, co bych jednou v životě chtěl dokázat, kam směřuji a co bych si tajně přál,“ říká Johny Machette.

Obrazové ztvárnění skladby, která vznikla pro debutové album Johnyho Machetteho (jmenuje se Snílek a vychází 18. března), jednoho z nejpopulárnějších hudebních interpretů na českém YouTube, je dílem režiséra Jana Chramosty.Diskuse ke článku