nahoru

ČFTA: Jim Carrey v Praze nebyl, někdo nás podvedl

Tereza Spáčilová22. února 2015 • 22:28
Jim Carey jako host Českých lvů
Jim Carey jako host Českých lvů
• foto: 
Česká televize

Můžeme přestat pátrat po tom, kde strávil Jim Carrey poslední noc: z dopisu, jenž ČFTA rozeslala médiím, je jasné, že minimálně v Praze rozhodně ne. “Stali jsme se terčem kolosálně propracovaného podvodu,” stojí v dokumentu, který v plném znění uvádíme.

Vážení diváci 22. Českého lva,

dovolujeme si Vám oznámit, že jsme se stali terčem kolosálně propracovaného podvodu, či řekněme kanadského žertíku. A to až tak dokonalého, že by se dal snadno přirovnat ke známému prodeji hradu Karlštejn důvěřivým Američanům.

Prolnutí se Jima Carreyho na podiu v Rudolfinu námi rozhodně nebylo plánováno jako podvod. Dokonalá komunikace s domnělou produkcí hollywoodského herce, jeho agentem, přítomnost doprovodu bodyguardů a tlumočnice a celá příprava jeho vystoupení probíhala naprosto na profesionální úrovni. Nic nenaznačovalo tomu, že by se jednalo o takto dokonalý úskok. Za přítomnost falešného Jima jsme nezaplatili ani korunu a vlastně se podivujeme tomu, že někdo peněz nelitoval a celou tuto komedii, hodnou Andyho Kaufmana, kterého skutečný Carrey hrál ve filmu Muž na měsíci, investoval.

Omlouváme se tímto všem divákům, členům České filmové a televizní akademie, partnerům Českého lva a zvláště České televizi, která naše tvrzení vzala za svéa mediálně ho prezentovala.

Mrzí nás, že jsme Vás uvedli v omyl, ale nebylo to ve zlé vůli. Nikdo z nás nelhal, protože jsme byli po pravdě dokonale a profesionálně napáleni! Což nás pobavilo a pokud Vás to neurazilo, můžete se smát s námi a nebo nám! Ať žije 23. Český lev!

P.S.: A slibujeme Vám, že příště bude Lev bez zahraniční hvězdy! (Leda, že by přislíbil účast Elvis Presley.)

Za napálené tvůrce: Jan Svěrák, Tereza Rychnovská, Michael Čech

Tereza Spáčilová


Diskuse ke článku