nahoru

Esence secese do kapsy: Muchovy plakáty jako e-kniha

KAT10. října 2013 • 11:50
Esence secese do kapsy: Muchovy plakáty jako e-kniha
foto: Nadační fond Richarda Fuxy

Pokud jste si v uplynulém půlroce nenašli čas zajít do pražského Obecního domu na výstavu kolekce plakátů Alfonse Muchy, netřeba si zoufat. V prodeji je totiž e-kniha pro mobily a tablety s kompletním přehledem Muchových plakátů, doplněná o skici a ilustrace.

Výstava výjimečné muchovské sbírky někdejšího tenisty a trenéra Ivana Lendla skončila 10. září a díla ve světě nejproslulejšího českého výtvarníka (včetně Františka Kupky) vidělo nevídaných 186 755 návštěvníků – ještě o 70 000 více, než kolik jich zavítalo do Veletržního paláce podívat se na dvacítku monumentálních pláten Muchovy Slovanské epopeje. Jen zlomek z návštěvníků expozice Ivan Lendl: Alfons Mucha ovšem vynaložil tisícovku na krásný katalog z výstavy, který představuje 150 reprodukcí vystavených ve dvou sálech pražského Obecního domu, kde Alfons Mucha před více než sto lety vyzdobil Primátorský salonek.

Český lev bez lva a Vachlera, zato s Ebenem. A snad i s masem
TEREZA SPÁČILOVÁ 7. října 2013 • 14:21

Český lev bez lva a Vachlera, zato s Ebenem. A snad i s masem

Elektronickou verzi katalogu lze ovšem pořídit podstatně levněji, za 4,99 eur, a obsahuje zajímavé bonusy: nejen finální podobu plakátů, ale i přípravné kresby a náčrtky těchto děl plus doprovodný text (v angličtině). Mobilní aplikace pro stažení e-knihy je určena uživatelům systémů iOS a Android, takže se prodává v App Store. Díky verzi in-app si tu zájemci o e-knihu mohou prohlédnout úvodní stránky publikace, aby nekupovali zajíce v pytli.

KAT
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,450
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější