Xindl X

Xindl X Zdroj: red

Xindl X
Xindl X
Xindl X
3
Fotogalerie

Xindl X: Za Štědrý večer nastal mě proklíná spousta rodičů

Český písničkář Xindl X živě do éteru Frekvence 1 zahrál písničky jako V blbým věku a Popelka, z vánočních pak Štědrý večer nastal a Čas to zabalit. V rozhovoru s moderátory Lubkou Ponížilovou a Mírou Michálkem se rozpovídal o tom, jaké budou mít doma Vánoce, kde s rodinou nyní žije, na čem aktuálně pracuje i kdy ho fanoušci uvidí na koncertě. Dalšími hostem vánočního Music Studia Live Frekvence 1 bude 21. prosince kapela No Name.

Mám strašně špatnou paměť, veškerou moji kapacitu v hlavě obsazují texty. Proto si nepamatuji žádné věci z dětství,“ odpověděl Xindl X na dotaz, jaký dárek mu v dětství udělal největší radost pod stromečkem. Ale nejoblíbenější písničku u posluchačů si vybavil okamžitě bez váhání. Uvedl: „Myslím si, že Cudzinka v tvojej zemi, protože je to písnička, která zasáhla dva národy, respektive dva státy. Já se tedy narodil ještě do jednoho státu, navíc do československé rodiny. Je to téma, které stále hodně rezonuje, i proto má největší dosah.“ 

Jako první písničku zahrál živě na Frekvenci 1 Xindl X jednu vánoční Štědrý večer nastal, za kterou ho prý proklíná velká řada rodičů. Sám k tomu se smíchem řekl: „Moje děti už přišly naštěstí do věku, kdy pro ně není cool. Občas ji sice ještě zpívají. Písničku ale už nějakou dobu znají, takže pro ně není nová a zajímavá.“ Zda budou mít doma hudební Vánoce neví, protože dcera sice chodí na kroužek zpěvu, měla dokonce i vánoční vystoupení, ale doma u stromečku zpívat odmítá. Tak to bude případně na něm. Jako druhou vánoční skladbu si vybral Čas to zabalit. Následovaly pak songy V blbým věku a Popelka. 

Nyní žije s rodinou u nás, ale do Španělska ho to pořád táhne. Jeho život se nyní podle jeho slov točí kolem dětí, které jsou ve školním věku. „Na Kanáry lítáme, když máme delší prázdniny a má to smysl. Jinak jsme v Čechách, přijde mi, že školy jsou tady mnohem lepší než tam,“ pokračoval. Navíc mu chyběl kontakt i s dalšími muzikanty, jak přiznal.

Veškerý čas v současné době věnuje přípravě nové desky. Zdůraznil: „Poprvé píšu celou desku s jinými lidmi. Většinou je to ve třech lidech. Skoro vše pak píšu s Janem Vávrou, ten spolupracoval například s Ewou Farnou.“ Sám sebe označil za vlka samotáře, který byl zvyklý si všechny texty psát sám. Nové album chce ale udělat jinak. Další velkou změnou je, že zamýšlí připravit celkem 20 songů, ze kterých pak vybere nejlepších 10, které natočí a pošle do světa. 

„Nyní nás čeká zimní pauza. Ne, že bych tedy spal, ale budeme dělat na nové desce a doufám, že i na novém muzikálu. Na koncerty se můžete těšit na jaře, řekněme od května,“ prozradil o svých plánech. S muzikály již zkušenosti má, napsal například texty k dětskému představení Petr Pan, což ho ohromně bavilo. Navíc ho prý láká si v nějakém muzikálu zahrát, jak prozradil během návštěvy na Frekvenci 1.