nahoru
Premium Kultura

Bílý muž a mladá intelektuálka. Publicista Ondřej Štindl v novém románu reflektuje rozdělenou společnost

Kryštof Eder 8. prosince 2022 • 12:50
Publicista Ondřej Štindl
Publicista Ondřej Štindl
• foto: 
ČTK / Deml Ondřej

Ze spojení „rozdělená společnost“ se v posledních letech stalo klišé. I z klišé však může vzniknout pozoruhodný román. Máloco přece problematizuje a nahlodává ustrnulé vzorce tak zdárně jako literatura. To ve svém novém románu dokazuje Ondřej Štindl (* 1966), jeden z nejvýznamnějších polistopadových publicistů.

Ondřej Štindl působil v Lidových novinách, české redakci BBC, v časopisech Týden a Echo a momentálně píše pro Deník N; zároveň stál u zrodu Radia 1, na kontě má čtyři prozaické knihy a také scénáře k filmům Místa a Pouta (za druhý zmíněný dostal Českého lva) a k seriálu Svět pod hlavou (spolu s Robertem Geislerem a Benjaminem Tučkem; opět Český lev). Tolik popela, jak se jeho nová, více než třísetstránková kniha jmenuje, vychází dva roky po autorově dobře přijatém opusu Až se ti zatočí hlava, který se vedle nadšených recenzí dočkal i nominace na Magnesii Literu.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.



Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.