nahoru
Premium Kultura

Lví král 15+: Thriller Bestie umně pracuje se schématem filmů „co nás to chce sežrat?!“

Vojtěch Rynda 18. srpna 2022 • 18:20
Táta Nate (Idris Elba) čeká v džípu na další útok běsnícího lva
Táta Nate (Idris Elba) čeká v džípu na další útok běsnícího lva
• foto: 
Cinemart

Tohle nejsou obyčejní turisté, u kterých by nám bylo jedno, že je chce něco sežrat. Táta Nate a jeho dvě dospívající dcery Nora a Mere se jedou podívat do vesnice, kde se narodila jejich manželka a matka. Ta nedávno zemřela na rakovinu a výlet z New Yorku do jihoafrické savany je pro pozůstalé součást truchlení. Se ztrátou svých blízkých se vyrovnává i lví alfa samec, kterému pytláci vyvraždili smečku: tím, že roztrhá každého dvojnožce, který mu přijde do rány.

Thriller Bestie islandského režiséra Baltasara Kormákura má na první pohled přehledný půdorys thrillerů, v nichž skupinka lidí na omezené ploše bojuje se zvířecími monstry, ať už to je osamocený žralok zabiják v Čelistech, nebo celé stádo dinosaurů v sérii Jurský svět. Nate, dívky a rodinný přítel Martin vyrážejí v džípu na safari, ve vesnici plné rozsápaných lidí pochopí, která bije, a brzy se i oni stanou cílem lvova útoku. Sami uprostřed pustiny, s rozbitým autem, vysílačkou bez signálu a žádnou zbraní kromě nože a uspávací pušky…

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.


Klíčová slova: kultura, recenze, film, thriller, BestieDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.