nahoru

Jan Saudek slaví 85. narozeniny. V rámci oslav nafotil české osobnosti jako tarotové karty

-bam- 13. května 2020 • 09:30
Jan Saudek slaví 85. narozeniny. V rámci oslav nafotil české osobnosti jako tarotové karty
foto: Jan Saudek

Tenistka Lucie Šafářová, hokejista Tomáš Plekanec, herečka Simona Babčáková, zpěvák Tomáš Klus, ekonom Tomáš Sedláček nebo polární vědkyně Marie Šabacká. To je jen část ze seznamu veřejně známých českých osobnostní, které se zapojily do kampaně Naše planeta Asociace společenské odpovědnosti na podporu boje proti změně klimatu. V rámci ní je zcela netradičně nafotil světoznámý český umělecký fotograf Jan Saudek. Kampaň je součástí Cen SDGs, kde se letos budou nově oceňovat i projekty bojující se změnou klimatu.

V kampani Naše planeta vystupuje celkem 13 veřejně známých českých osobností. 13 jich je z toho důvodu, že globální cíl, který nese boj za změnu klimatu má právě číslo 13 (SDG 13 Klimatická opatření). Všechny zapojené osobnosti umělec Jan Saudek ztvárnil jako tarotové karty s poselstvím, že změna klimatu ovlivňuje lidstvo i přírodní ekosystém. Snímky navíc ručně koloroval. Je to vůbec poprvé, kdy se veřejně zapojuje do diskuze ke změně klimatu.

„Je to pro dobrou věc. Sám jsem překvapivě zdráv a jsem pevně přesvědčen, že člověk, který je zdravý, by měl pomáhat lidem, kteří jako první případnou změnu klimatu bolestivě odskáčou. Pro mě osobně je lepší přijít k rozumu pozdě než vůbec,“ vysvětluje Jan Saudek, který v den spuštění kampaně (13.5.) slaví své 85. narozeniny, proč se kampaň rozhodl nafotit. Ceny SDGs 2020 budou předány na slavnostním galavečeru na Ministerstvu zahraničních věcí v Černínském paláci ve čtvrtek 17. září 2020. 

 

 

-bam-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.