Kyvadlo vytváří obrovité spirografické grafiky | Reflex.cz
nahoru

Kyvadlo vytváří obrovité spirografické grafiky

ako24. dubna 2011 • 08:00
Kyvadlo vytváří obrovité spirografické grafiky
foto: Eske Rex

Nikdy o spirografii neslyšel, ale i tak navrhl a zkonstruoval obrovité kyvadlo, které vytváří ojedinělé obrazce. Řeč je o švédském umělci Rexovi Eskem.

Investujte do zlata. Je nejvyšší čas
Miroslav Cvrček 21. dubna 2011 • 11:44

Investujte do zlata. Je nejvyšší čas

Potřeboval k tomu pouze pár latí dřeva, závaží, provazy a samozřejmě plátna s kuličkovými pery. Každý obraz je ojedinělý. Záleží jen na tom, kam se kyvadlo vychýlí. Jisté je, že nedokáže vytvořit stejný obraz dvakrát.

 

 

Jak sám autor říká, vytvořil stroj, jenž nedokáže zopakovat svá předešlá díla. To mu jistě hraje do karet. Nejen že vytváří ojedinělé grafiky společně se zemskou gravitací. On má navíc v podstatě nepadělatelné originály, které jistě ponesou odpovídající cenovku.

 

Zakážou nám v McDonaldu kvůli tlustým dětem Happy Meal?
Adam Kolář 23. dubna 2011 • 12:44

Zakážou nám v McDonaldu kvůli tlustým dětem Happy Meal?

 

Není to ale žádná lehká práce. Naopak. Tím, že je Eske jediný ve svém oboru, musí experimentovat a dolaďovat detaily zcela sám. Navíc vytváření jednoho díla nespočívá v tom, že by rozhoupal kyvadlo a nechal gravitaci, ať si s tím poradí. Musí ho ve správnou chvíli nechat vychýlit, ale zároveň určit směr neboli druh pohybu, jímž se bude kyvadlo ubírat. Výsledek si prohlédněte sami:

 

 

Drawingmachine by Eske Rex from Core77 on Vimeo.

 

ako


Klíčová slova:Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější