nahoru

Příběhy aktů: Tisíce lidí viděly mou ženu nahou

3. srpna 2010 • 14:27
Akt s názvem Střecha. Autorem je fotograf Richard Bartoš.
Akt s názvem Střecha. Autorem je fotograf Richard Bartoš.
• foto: 
Richard Bartoš

Chtěli byste potkat nahou krásku na domovní střeše? Zkuste to v Plzni. Finalista Aktů X Richard Bartoš vám prozradí, jak ji sehnat.

 

Do vyhlášení výsledků soutěže Akty X zbývají pouhé dny. Předtím, než se dozvíte jejich jména ve čtvrtečním čísle Reflexu, vám představujeme některé z nich. A ptáme se jich na okolnosti, které se odehrávaly kolem jejich vybraných aktů. Toto je fotograf Richard Bartoš, autor fotografie Střecha, která soutěží v kategorii Akt na veřejném místě.

 

Richard Bartoš Richard BartošFoto archiv autora

 

Jak jste se dostal k focení aktů?

Chtěl jsem Chtěl jsem zkusit něco nového. Převážně se ale věnuji fotografování pod vodou, což je mnohem víc o postřehu, a samozřejmě i o štěstí. Aktům se věnuji asi tak pět let.

 

Kde jste svůj akt fotografoval?

U nás doma, na Roudné v Plzni.

 

Co Vás přimělo zaslat jej do soutěže?

Žena. :-)

 

Skrývají se za fotkou nějaké triky a fígle?

Zrovna tahle fotografie je zcela „přírodní“, bez přídavného osvětlení; jinak dost často používám blesk a světla – dají se s nimi dělat krásná kouzla.

 

Kdo je ta dáma na vaší fotografii – a jste ji sháněl?

Je to moje žena - a sháním ji většinou někde po bytě.

 

Střecha StřechaFoto Richard BartošNevadilo vám, že ji tisíce lidí uvidí nahou?

Né, je to jenom fotka a když se účastním takové soutěže, musím s tím počítat – včetně mého okolí, příbuzných a tak dále.

 

Je to těžké, přemluvit někoho, aby fotil akt?

Nemyslím si; v dnešní době již není tolik předsudků a hodně dívek a žen si chce nechat udělat pár hezkých aktů na památku.

Co byste poradil těm, kdo by chtěli fotografování aktu zkusit?

Aby se soustředili na dobré a neotřelé nápady, technika je až na druhém místě. Nebo spíš na třetím. Na druhém je nebát se to zkusit.

 

Pro další rozhovory a videa sledujte Reflex.cz. Výsledky soutěžte naleznete ve čtvrtečním čísle Reflexu.Klíčová slova:Diskuse ke článku