Fotograf Martin Straka: Mé vzpomínky na Nikiho Laudu | Reflex.cz
nahoru

Fotograf Martin Straka: Mé vzpomínky na Nikiho Laudu

Martin Straka21. května 2019 • 11:30
Fotograf Martin Straka: Mé vzpomínky na Nikiho Laudu
foto: Martin Straka

Niki... Byl prvním. Prvním mým závodnickým hrdinou. Dřevní vzpomínky na náš „vztah“ jsou z jeho začátků ve F1. Jezdil v týmu BRM a já právě přecházel ze školy mateřské do školy základní. Na plné pecky se má víra v něj rozjela v roce 1977.

Poté, co sezonu předtím zázračně přežil strašlivou havárii na Nürburgringu, se stal podruhé šampionem F1 a mým Králem závodění. V ten čas bylo se mnou mimochodem zcela jasno – motorsport mě pohltil a dodnes neopustil. „Je to louda, ne Lauda, Andretti je lepší…“, popichoval mě věčně strýc Josef z brněnských Bosonoh. Ale já se nedal, a za Nikiho vždy bojoval. Portrét vznikl při jeho návštěvě Brna. Byla radost s ním vést dlouhý rozhovor pro mého tehdejšího zaměstnavatele, Deník Sport.

Niki Lauda na fotografii Martina Straky.Niki Lauda na fotografii Martina Straky.Foto Martin Straka

Zejména v pasážích, kdy popisoval prožitky z původního Masarykova okruhu: „Dodnes nechápu, že jsem se svým silným BMW neskončil v některém z domků v kuchyni u hospodyňky podél trati,“ usmíval se Niki Lauda.

Jarní cena Brna, duben 2004 

První kapitola z knihy RACING’N’ROLL, Slovart 2016.

Zemřel Niki Lauda. Trojnásobného mistra světa formule 1 trápily dlouhodobé zdravotní …
Michael Schumacher: Legenda, která nebrzdila
Luděk Staněk 5. prosince 2018 • 09:52

Michael Schumacher: Legenda, která nebrzdila

Martin StrakaMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější