nahoru

Vraždění přistěhovalců je na Západě nepřijatelné. Je ale nutné zastavit nelegální migraci a zničit islamisty

Viliam Buchert 15. března 2019 • 16:30
Vraždění přistěhovalců je na Západě nepřijatelné. Je ale nutné zastavit nelegální migraci a zničit islamisty
foto: Profimedia

Desítky mrtvých a zraněných si vyžádal teroristický útok v novozélandském městě Christchurch. Vrahem má být australský radikál Brenton Tarrant a jeho cílem je podle manifestu, který zveřejnil, zastavit migraci a „útočníky, kteří už jsou v našich zemích, nebo se sem chystají“. Tarrant argumentuje teroristickými útoky v Evropě i jinde a ohrožením západní civilizace. Jenže tu nespasí vraždění přistěhovalců. V tomto případě povede cesta „zub za zub, oko za oko“ pouze k dalšímu neklidu a vážným střetům. Primárně je potřeba zastavit nelegální migraci a zcela eliminovat islamisty.

Páteční masakr na vzdáleném Novém Zélandu opět připomněl Evropě její vlastní velký problém, na který si zadělala sama. A tím je nelegální migrace, radikalismus desítek tisíc muslimů na starém kontinentu a tím ohrožení naší bezpečnosti a prosperity.

Bohužel i mnoha Čechům se bude motivace Brentona Tarranta líbit, protože on argumentuje tím, co slyšíme od některých lidí prakticky každý den: Nelegální migrace je špatná, muslimové jsou hrozbou, islám není náboženství míru, ale konfrontace. Jistě, je to v mnohém pravda, ale vraždění přistěhovalců v západních zemích (kam musíme kulturně a historicky řadit i Nový Zéland) je nepřijatelné.

Řešení musí být skutečně rázná, ale na úplně jiných polích. Co by měl Západ udělat?

Například Evropská unie musí zabezpečit své vnější hranice. Ne o tom hovořit, ale začít je velmi tvrdě kontrolovat. V případě potřeby je i nekompromisně uzavřít.

Musí být zastavena nelegální migrace. Bez výjimky a bez jakéhokoli pardonu. V rámci tohoto druhu migrace k nám proudí i radikálové, kteří nás bezprostředně ohrožují. Chlácholení, že loni požádalo v EU „už jenom“ 580 tisíc lidí o azyl, je obrovským selháním. Je to pořád hodně a o některých lidech vůbec netušíme odkud přišli a proč přišli. Je to nebezpečný postup.

Celá Evropa by měla přestat tolerovat jakýkoliv druh extremismu, zejména toho, který vyzývá k násilí. Malé konflikty se mohou změnit ve velký požár.

Radikální mešity a islamisty je potřeba v Evropě eliminovat. Mešity, které vyzývají k tomu, aby se muslimové stavěli proti Západu, je nutné uzavřít. Islamisty sledovat a v případě potřeby trestat co nejtvrději.

EU se musí přestat paktovat s režimy, které otevřeně či skrytě podporují teroristy. Například s Íránem (k čemu je nám obchod s touto zemí, když to pak ohrožuje naše občany?), palestinskou samosprávou, Pákistánem a dalšími státy.

Je nutné přestat z veřejných peněz podporovat nejrůznější organizace (školky, školy, neziskovky, jazykové a další kurzy), které mohou být v budoucnosti semeništěm antizápadních, antisemitských a nedemokratických názorů. I v tomto případě se často jedná o muslimské organizace v Evropě. Jsou jich tisíce.

Zásadní je také zastavit toky peněz ze zemí jako jsou Saúdská Arábie či Katar, které do Evropy proudí a plíživě podporují tendence vedoucí k prosazování islámského práva šaría a dalších nepřijatelných postojů, zvyků a stanovisek.

Důležité je, aby skutečně probíhaly deportace lidí, kteří nedostanou v Evropě azyl, nebo jsou nebezpeční z jiných důvodů. Není možné, aby se to nedělo pouze proto, že někdo na druhé straně to nechce.

Proti migraci a možným bezpečnostním rizikům je potřeba bojovat na místech, kde problémy vznikají. V případě potřeby i vojensky, nebo ekonomickou či humanitární pomocí.

Protože migrace bude pokračovat například kvůli dovozu pracovních sil, musí být vše i v tomto směru přísně výběrové a pod kontrolou. Zaměřit se musíme na spolupráci pouze s těmi zeměmi, jejich občané jsou ochotní k asimilaci a chtějí respektovat zdejší zvyky a tradice. V opačném případě migranty nepřijímat a pobyt nepovolovat.

K vážnému zamyšlení je rovněž změna mezinárodních pravidel, podle kterých je definován pojem uprchlíka, ekonomického migranta a lidí, kteří skutečně potřebují pomoc. Udělení azylu nemůže být právem někoho, ale má být vyjádřením svobodné vůle jednotlivé země, která člověka přijímá.

O všem těchto věcech se léta hovoří, ale v podstatě se nic nemění. Pak to vede bohužel k masakrům, jaký jsme teď viděli na Novém Zélandu.
Česko bez prezidenta?

Miloš Zeman je v nemocnici a detaily o jeho zdravotním stavu zůstávají tajné. I přes to vydala ÚVN informaci, že prezident není schopen vykonávat pracovní povinnosti.

Indispozice hlavy státu může ztížit povolební vyjednávání a formování nové sněmovny a vlády. Navíc se ukazuje, že prezidentovo okolí nejedná čestně a vyvstává podezření, že kancléř Mynář a lidé okolo něj porušili zákon.

Co se stane když prezident nemůže vládnout? Jsou oprávněné důvody pro zbavení Zemana funkce? Jak se k prezidentovi chová jeho okolí?


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější