Senát překazil krádež za bílého dne, boj o zdanění církevních restitucí ale bude ještě dlouhý | Reflex.cz
nahoru

Senát překazil krádež za bílého dne, boj o zdanění církevních restitucí ale bude ještě dlouhý

Petr Kolman1. března 2019 • 10:30
Dohady týkající se církevních restitucí nemají konce.
Dohady týkající se církevních restitucí nemají konce.
• foto: 
Profimedia.cz

Senát v těchto dnech rázně odmítl návrh KSČM na zdanění peněžitých náhrad, které církve dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích. Naplnila se tak zákonitá očekávání, která mnozí do naší horní komory vkládali, a to i včetně autora této glosy. Zdanění náhrad byla a je nevídaná facka právnímu státu a je ze své prapodstaty i protiústavní.

Tak silné tvrzení si dovoluji konstatovat s ohledem na smlouvy, které stát uzavřel s církvemi v souvislosti s majetkovým vypořádáním. Ostatně jak správně nyní zaznělo v Senátu: Komunistům v principu ani tolik nejde o zdanění církví, ale o vyvolání pocitu, že si církve majetek tak nějak nezaslouží a také že toho majetku prostě dostaly moc. Jasné brnkání na strunu české a moravské závistivosti, psychologicky velice mazané.

Zvláštní počty komunistických právníků

Komunistům a jejich spojencům především z hnutí ANO, SPD a části ČSSD je jasné, že tak jako věc nyní prohráli v Senátu, ji brzy s největší pravděpodobností prohrají taktéž v Brně – u Ústavního soudu. Tedy pokud náš soud soudů bude postupovat tak, jak se v těchto věcech v právním státě rozhodovat má v souladu s předchozí praxí, odborněji napsáno v souladu se zásadou legitimního očekávání a ochranou ústavních hodnot. Člověk nemusí být rovnou ústavní soudce, aby mu bylo zcela jasné, že jedna a jedna jsou dvě, a nikoliv čtyři, jak nám tvrdí komunističtí právníci. Pokud vám někdo něco sebere a pak je vyplácena finanční náhrada, tak je to odškodnění za ukradený majetek. Z podstaty věci to není a ani nemůže být příjem. Proto to nemůže být ani legálně a spravedlivě zdaněno.

Nenechavé prsty Babišovy vlády, komunistů a SPD. Bourají právní jistoty, senátoři jim v…

Jestliže něco takového znovu schválí naše dolní parlamentní komora, což se bohužel asi stane, a Ústavní soud by to následně potvrdil, což naštěstí nepředpokládám, a bylo by to finálně i zrealizováno, pak půjde o krádež za bílého dne. A další velkou křivdu. Mohli bychom se pak ještě podivovat tomu, že více než polovina občanů České republiky nevěří, že zde máme skutečný právní stát?

Inu, uvidíme, jak se celá věc vyvine, nicméně Senát si nyní zaslouží upřímný potlesk za to, jak zakročil při obraně práva a spravedlnosti. Konečně také jasně potvrdil svůj důvod k existenci.

Autor textu je právník.

Propaganda KLDR: Tohle nám ve válce provedou zlí a zákeřní Američané
Arya Stark, drzá holka i zabiják. Podívejte se na další role mladé herečky ze seriálu…
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější