Nový euronesmysl: Evropská unie nám chce zakázat i nože, protože je používají teroristé | Reflex.cz
nahoru

Nový euronesmysl: Evropská unie nám chce zakázat i nože, protože je používají teroristé

Jiří X. Doležal28. února 2019 • 19:00
Zakažte to těm teroristům!
Zakažte to těm teroristům!
• foto: 
Facebook - Stream.cz

Další nesmyslná směrnice EU ukazuje, jak jsou evropská nařízení čistě buzerací a naprosto zbytečná. Unie chce – protože teroristé – zakázat běžným občanům nože. A úředníci dali dobrý pozor, aby šlo o zákaz nožů, se kterými téměř nikdy nikdo nebyl nijak poškozen. Nože, kterými se skutečně zabíjí, totiž zakázat nejdou – ale oni jsou placeni za to, aby zakazovali, tak zakážou něco jiného.

Evropský parlament – dokument ze zasedání: Zpráva o závěrech a doporučeních Zvláštního výboru pro terorismus ze dne 21. listopadu 2018, bod 194: „Zpráva vybízí členské státy, aby zvážily možnost stanovení zákazu nošení nožů bez pádného důvodu, zakazujícího především nejnebezpečnější nože, jako jsou zombie nože nebo motýlkové nože, a aby tato opatření prosazovaly i v prostředí internetu.“ Jak jsem si tento nesmysl přečetl, uvědomil jsem si, že jsem opravdu nikdy nečetl žádnou zprávu o tom, že by někdo byl zavražděn nožem typu butterfly, který používají hlavně puberťáci na cvakání. Zato vím, že je dobré se hádat s manželkou zásadně mimo prostory kuchyně, neboť v kuchyni bývají kuchyňské nože.

Marek Stoniš: Tři obrazy, které ukazují český politický úpadek. O čtvrtém nemluvě

Policejní statistiky

Policie České republiky statisticky eviduje trestnou činnost spáchanou pomocí zbraní bodných, sečných, úderných či jiných nebo střelnou zbraní. Detailnější statistiky dle takticko-statistické klasifikace nevedeme, říká vrchní komisařka kpt. Mgr. Lenka Sikorová, policejní mluvčí.

Já se popravdě řečeno nedivím – z kriminologického hlediska je opravdu jedno, jestli v sobě má zavražděný kvalitní značkový lovecký nůž, rybičku nebo kudlu na zeleninu. Pro policii je důležité, že je mrtvý. Takže čísla o typu nožů asi nejsou k ničemu potřeba. Naštěstí máme tisk.

Ohýbání vidliček pomocí (de)mentální energie aneb Jak jsem hanebně pomluvil…

V hlavní roli vaření

9. dubna 2012 v jednom z rodinných domků ve Studnici v Jihomoravském kraji pětačtyřicetiletý muž vytáhl kuchyňský nůž a několikrát jím bodl svého o deset let mladšího známého.

26. srpna 2014 ve Vidnavě na Jesenicku zabil muž svého známého jedním bodnutím kuchyňským nožem.

12. července 2017 Krajský soud v Českých Budějovicích poslal na 18 let za mříže osmnáctiletého muže, který pobodal dva policisty (jeden z nich zemřel). Bodl jej do břicha, druhého následně do zad kuchyňským nožem o délce 16 centimetrů.

27. března 2018 zabila v Ostravě žena muže kuchyňským nožem.

Vinohradský syfilitik, kouzelník a herec ubodal nočního chodce

Nesmyslný zákaz

Výše uvedená data ukazují, že zakazovat v situaci, kdy se občané vzájemně masakrují noži na krájení chleba, nůž typu motýlek, je projevem čirého idiotismu. Není se však čemu divit. Bruselští úředníci jsou tak dobře placeni a tak odtrženi od běžné reality, že něco smysluplného těžko vymyslí. Nevědí, jak to venku – mimo jejich kanceláře – vypadá. Samozřejmě si ale uvědomují, že když nebudou dostatečně proaktivně zakazovat, začnou občané pochybovat o smysluplnosti jejich existence a především o smysluplnosti investic do jejich platů. Tak holt zakážou nože typu motýlek, aby bylo vidět, že tam za ty prachy nebruselují zbytečně.

Takže očekávám, že příště v boji proti terorismu zakážou žvýkačky, co dělají bubliny. Protože když bublina ze žvýkačky praskne, dá to ránu, stejně jako výbuch bomby teroristů.

Exoti zvířecí říše: Obojživelník ve tvaru penisu nebo pudlí můra
Mezi lídry eurostran, kteří se utkají o post předsedy Evropské komise je poprvé Čech.…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,080
29,420
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější