Státní mašina bez strojvůdce. Komu ujel ten vlak z Kadaně?! | Reflex.cz
nahoru

Státní mašina bez strojvůdce. Komu ujel ten vlak z Kadaně?!

Karel Steigerwald23. února 2019 • 11:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto
• foto: 
Profimedia.cz

U Kadaně ujel vlak státní železnice bez strojvedoucího a všichni z toho dělají aféru, ačkoliv je to normální. Asi nám nedochází, že vlak u nás už ujel státu mnohokrát. Proč se rozčilovat, když ujede vlak s pár cestujícími, kterým se navíc ani nic, co by stálo za senzaci, nestalo. Vlak České republice, tj. deseti milionům  lidí,  ujíždí každou chvíli, trvale a dlouhodobě a nikdo se ani moc nerozčiluje. Jen pro pořádek opakujeme pár příkladů, které každý zná.

Vlak ujel vládě ve výstavbě silnic a dálnic, v jejich opravování, ujel též při přípravě důchodového pojištění, v digitalizaci státní správy, ve financování zdravotnictví, v modernizaci školství, včetně vysokého, v důvěryhodnosti orgánů činných v trestním  řízení, v údržbě mostů v Praze a jinde, a konec konců i v modernizaci železnice, které ujel i ten poslední vlak u Kadaně. Vlak, který státu ujel, znemožňuje i výstavbu bytů a domů a vnáší zmatek do sociálního systému. Jak daleko už ten vlak ujel, ukazuje státní dluh, který se nule vzdaluje s drtivou jistotou. Příkladů, kde vlak už ujel, je mnoho a další si může každý podle svých zkušeností připsat k tomuto seznamu.

Tak nevím, proč se má dělat s vlakem bez strojvůdce takový rozruch, když stát bez strojvůdce už nikoho nepoplaší. Vždyť ten strojvůdce v Kadani nechal vlak být, přesvědčen, že to nějak dopadne a šel si po svém, jako to dělá většina ministrů nejen té poslední vlády.

Před, během a po orgasmu: Erotikou nabité portréty dívek během chvil nejvyšší rozkoše
Pozoruhodné mapy, na kterých nenajdete žádné cesty. Jsou složené z typických potravin…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,070
29,320
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější