Schillerová, Babiš a EET: My vás z těch živností prostě vyženeme, holoto | Reflex.cz
nahoru

Schillerová, Babiš a EET: My vás z těch živností prostě vyženeme, holoto

Marek Stoniš14. února 2019 • 14:00
Andrej Babiš s ministryní financí Alenou Schillerovou - ilustrační snímek
Andrej Babiš s ministryní financí Alenou Schillerovou - ilustrační snímek
• foto: 
ČTK

Na ministerstvo financí by asi mělo vtrhnout nějaké nezávislé vyšetřovací komando v kuklách (nebo i bez nich), zapečetit kanceláře ministryně, náměstků a všech odpovědných vedoucích. Tak nějak podobně, jako když podřízené úřady ministerstva Aleny Schillerové přepadávají podnikatele a prostřednictvím zajišťovacích příkazů likvidují zcela poctivé a zdravé firmy. (Což potvrdilo už několik soudů.)

A co by v Letenské ulici na Malé Straně ona komanda dělala? Zabavila počítače, pořadače s fakturami, mailovou korespondenci a další dokumenty; to vše, aby mohla ověřit rozdíl mezi skutečnými čísly o přínosu elektronické evidence tržeb a tím, co nám permanentně předkládá ministerstvo vedené Alenou Schillerovou. Ta paní se totiž při parlamentní obhajobě schválení třetí a čtvrté vlny této obludné šikany drobných a středních podnikatelů chová přesně jako démonizovaný podvodný byznysmen, který nemá své účetnictví vůbec v pořádku, a přijde na něj kontrola z finančáku.

Na přímé dotazy se ministryně kroutí a převádí řeč jinam, lže, nasazuje citové vydírání (pokud neschválíte, handicapovaní od 1. ledna nedostanou peníze), hází úplnými hausnumery (za loňský rok EET vzrostly příjmy z EET na 12,3 miliardy korun), která není schopna doložit tvrdými daty. Místo toho vágně slibuje, že pokud poslanci pošlou zákon do druhého čtení, začne se o těch číslech věcně bavit na odborných poslaneckých výborech. Jako že pak přestane lhát?

Kdy už zhyne mýtus o slučování „malých pravicových stran“?

Babišovsko-schillerovská taškařice s EET je celkem průhledná. Kritické hlasy předpovídající úbytek drobných živností, zavření malých provozoven zvláště v menších městech, neprokazatelný přínos pro státní pokladnu, nárůst šikanózní byrokracie se potvrzují statistickými daty. Strůjci tohoto nesmyslu vypouštějí při obhajobě před kritiky dosti průhlednou a argumentačně chatrnou mlhu, ale v podstatě jim o nic moc nejde: Burešovská většina sněmovny třetí a čtvrtou vlnu EET schválí a další buzerace těch úplně nejmenších může letos na podzim vypuknout naplno. Holičky, malíři, instalatéři, těšte se.

Tvrdá pěst finanční šikany dopadne i na vás. Pro velké pobírače miliardových dotací, majitele velkokombinátů, kteří ještě nepřišli ani na to, jak se přidává maso do párků, jste jen obtížným hmyzem. A zvítězili na celé čáře, protože díky voličům umazaným od koblih ovládli náš stát a jeho instituce.

Ale nezoufejte. Možná pro vás smetou ze svého prohnutého stolu pár drobků v podobě výjimek ze zákona. Třeba nebudete muset být on-line připojeni k finančnímu úřadu, prokážete-li, že vaše firma s pěti zaměstnanci neměla za rok obrat vyšší pětinásobku životního minima. Nebo nějaký takový podobný nesmysl.

Ano, bude líp.

Unikátní barevné fotografie z carského Ruska a komunistického SSSR. Mezi nimi i český …
Bohumil Pečinka: Sněm ANO je jen kulisa demokratičnosti, Potěmkinova vesnice. Byl jsem…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,020
29,340
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější