Genderové šílenství: Williamsová nadávala rozhodčímu a obvinila ho ze sexismu. Je to boj za práva žen, tvrdí | Reflex.cz
nahoru

Genderové šílenství: Williamsová nadávala rozhodčímu a obvinila ho ze sexismu. Je to boj za práva žen, tvrdí

Viliam Buchert9. září 2018 • 15:00
Serena Williamsová se hádá se sudím Ramosem ve finále US Open
Serena Williamsová se hádá se sudím Ramosem ve finále US Open
• foto: 
Reuters/Danielle Parhizkaran-USA TODAY SPORTS

Američanka Serena Williamsová je zcela jistě skvělá tenistka, ale nehoráznosti, které předvedla v sobotu ve finále turnaje US Open i po něm, opět ukázaly, že svět se pohybuje v některých směrech po podivné a nebezpečné trajektorii. Své neurvalé chování na kurtu totiž Williamsová prezentuje jako „boj za práva žen“ a obvinila dodatečně rozhodčího, kvůli kterému vyváděla, ze „sexismu“. Jenže je to jedna lež za druhou.

Serena Williamsová, nejvíce vydělávající sportovkyně světa, prohrála ve finále US Open s Japonkou Naomi Ósakovou zcela jednoznačně. A zjevně porážku neunesla. Řádila na kurtu jako pominutá. Co se stalo?

V první sadě obdržela Williamsová varování od rozhodčího Carlose Ramose, že přijímá nepovolené rady od trenéra z hlediště. Ona to popřela, ale její trenér Patrick Mouratoglou po zápase přiznal, že se s ní skutečně snažil komunikovat. Takže první správný verdikt sudího.

Bohumil Pečinka: Pražský paradox aneb Stagnace uprostřed blahobytu
Bohumil Pečinka 7. září 2018 • 16:09

Bohumil Pečinka: Pražský paradox aneb Stagnace uprostřed blahobytu

 

V polovině druhého setu se opět hádala s rozhodčím a pak vzteky hodila raketu o zem a tím ji zničila. Rozhodčí tenistce za druhý přestupek proti pravidlům udělil trestný fiftýn. Přesně tak, jak se to má dělat. Williamsová rozzuřená přiběhla a tvrdila, že jí Ramos naopak dluží omluvu, protože předtím nepodváděla s trenérem.

Pak ještě rozhodčího označila za „zloděje“. Ten to vyhodnotil (a opět zcela správně) jako třetí porušení pravidel a jeden game přiřkl japonské soupeřce.

Sport vyvolává v aktérech emoce a je to někdy obrovský adrenalin. Jenže Williamsová pokračovala v napadání rozhodčího i po zápase. Bohužel někteří američtí novináři jí za to dokonce zatleskali.

Z ČSSD si nyní kdekdo dělá kopací míč. Mezi čutálisty pochopitelně nechybí ani Jiří Zimola

Na tiskové konferenci obvinila rozhodčího Ramose ze sexismu. Prý nikdy nevzal game muži, i kdyby mu ten řekl, že je zloděj. Zatímco na chudinku ženu (Williamsovou) si dovolil. Pak přišel vrchol jejího genderového šílení: „Já jsem tady, abych bojovala za práva a rovnost žen.“ Čím bojovala Williamsová za práva žen? Že nadávala rozhodčímu a obvinila ho ze sexismu, přestože rozhodl správně?

Místo aby se Williamsová za své skandální chování na kurtu i mimo něj omluvila, dál přilévala olej do ohně, který sama zapálila. Vysvětlovat falešné obviňování rozhodčího a jeho napadání tím, že tenistka bránila práva žen, je ubohé a směšné. Co nám předvede Serena příště? Bude ostřelovat míčky rozhodčího, pokud se bude k „paní Nedotknutelné“ chovat tak, jak má? Nebo vyhlásí tenisovou obdobu hnutí #MeToo, kterou bude jako inkvizitorka uplatňovat rovnou při zápasech? Bohužel mám obavu, že všechno je možné.

Vladimír Pikora: Levice volá po nové ODS
VLADIMÍR PIKORA 6. září 2018 • 15:03

Vladimír Pikora: Levice volá po nové ODS

Nic než marketing a vůdce nade vše. Je Babišovo ANO vůbec hnutí?
Pavel P. Kopecký 30. srpna 2018 • 16:26

Nic než marketing a vůdce nade vše. Je Babišovo ANO vůbec hnutí?
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Dobytí Měsíce: Kdo stál v pozadí? Geniální mladá ajťačka a Hitlerovi inženýři
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější