Bohumil Pečinka: Vládní popírači aneb Neuvěřitelná arogance Babišovy nové vlády | Reflex.cz
nahoru

Bohumil Pečinka: Vládní popírači aneb Neuvěřitelná arogance Babišovy nové vlády

Bohumil Pečinka8. července 2018 • 16:30
Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek - ilustrační snímek
Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek - ilustrační snímek
• foto: 
ČTK

V dnech před hlasováním o důvěře Babišovy vlády ukazují představitelé nastupující garnitury pozoruhodnou aroganci. Minulou neděli v debatě Václava Moravce nejdříve druhý muž hnutí ANO, Jaroslav Faltýnek, nevídaným způsobem znectil místopředsedu Pirátů Jakuba Michálka osobně laděnými argumenty ve stylu „dovoluji vám mlčet nebo se mnou souhlasit.“ Zároveň označil Babišovo trestní stíhání za podvod.

Souběžně s tím byla ministryně spravedlnosti Taťána Malá odhalena jako dvojnásobná opisovačka svých diplomových prací, proti čemuž vznikla petice části akademické obce. Jiná část akademiků chce na protest proti jejím plagiátorským praktikám odstoupit z Legislativní rady vlády. Stejně jako v případě Babišova trestního stíhání je jediná reakce Malé popírání a zlehčování.

Babiš jako Marie Terezie: O funkcích rozhoduje víc loajalita než schopnosti

Zbytky národa, co neodjely k moři, se tím baví. Jiná začíná však cítit, že politický styl přicházející moci je přece jen trochu za hranou. A to navzdory štědrému státnímu rozpočtu, který si rozsáhlým přerozdělováním kupuje celé, na státu závislé, sociální a profesní vrstvy.

Všechny tyto drobné i větší výhrady spojily během zahájení 16. všesokolského sletu, kde byl Andrej Babiš vypískán částí publika. Nic konkrétního to sice neznamená, ale je to malý signál měnících se veřejných nálad. Nic neroste do nebe.

Text vyšel také na webu E15.cz >>>

Vědci v CERNu možná vyřeší vše. Imigraci, planetární sucho, Babiše...
Jiří X. Doležal 4. července 2018 • 23:36

Vědci v CERNu možná vyřeší vše. Imigraci, planetární sucho, Babiše...

Mám si to koupit? Příběh o tom, jak si chtěl Andrej Babiš pořídit Reflex

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,790
29,610
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější