Obhájce teroristů dostal ocenění za ochranu lidských práv, sám je otcem atentátníka | Reflex.cz
nahoru

Obhájce teroristů dostal ocenění za ochranu lidských práv, sám je otcem atentátníka

Lukáš Lhoťan5. listopadu 2017 • 07:00
Obhájce teroristů dostal ocenění za ochranu lidských práv, sám je otcem atentátníka
foto: arch

Rozruch a pobouření vyvolalo zveřejnění informace, že otec palestinského teroristy Muhammad Allyan obdržel ocenění za „ochranu“ lidských práv od neziskových organizací z Francie a ze Švýcarska. Allyan je právník a mimo jiné obhajuje před soudem rodinné příslušníky palestinských teroristů.

Podle informací anglickojazyčných izraelských médií, například Arutz Shevy, Allyan zastupoval jistou Nadiu abú Džamal, vdovu po palestinském teroristovi, jenž povraždil židy v jeruzalemské synagóze v roce 2014. Izraelská policie usvědčila Nadiu z podpory vražedného činu jejího manžela a izraelské úřady ji v reakci na to zbavily práva pobytu v Izraeli a nároku na zdravotní péči. Allyan se s izraelskými úřady jménem Nadie soudil a zároveň při přebírání svého ocenění obvinil izraelské úřady, že zabitím muže Nadie abú Džamal se dopustily mimosoudní popravy.

Manžel Nadie při útoku na modlící se židy zavraždil se svým společníkem i Zidana Saifa, izraelského policistu muslimského původu (policista patřil k islámské sektě Drúzů). Světová veřejnost byla tehdy brutálním teroristickým útokem na židovskou svatyni pobouřená a odsoudila ji i Rada bezpečnosti OSN. Naopak Palestinci, hlavně v Gaze, masakr v synagóze oslavovali.

Erotika, sex a bída aneb Sovětský svaz očima fotografa-filosofa
Tereza Stonišová 4. listopadu 2017 • 14:04

Erotika, sex a bída aneb Sovětský svaz očima fotografa-filosofa

Jistou smutnou kuriozitou je, že v roce 2015 syn samotného oceněného „bojovníka“ za lidská práva Allyana, Baha’a Allyan, spáchal teroristický útok na autobus v Jeruzalémě, kdy noži a střelnými zbraněmi zavraždil se svým společníkem tři osoby.

Jak píše Arutz Sheva, Allyana ocenila nezisková organizace International Institute for Human Rights, sídlící ve Švýcarsku, a francouzská organizace Caen Memorial for Peace v rámci mezinárodní soutěže oceňující právníky hájící lidská práva. Ceremoniál předávání ocenění Allyanovi se měl odehrát na univerzitě al-Quds v Abú Disu nedaleko Jeruzaléma v přítomnosti zástupců států Kanady, Belgie, politiků z Francie a aktivistů neziskových organizací.

Demokracie v Česku ještě úplně ohrožena není, ale je třeba být ve střehu
Bohumil Pečinka: Babišova vláda do Vánoc, nebo...
Bohumil Pečinka 3. listopadu 2017 • 15:33

Bohumil Pečinka: Babišova vláda do Vánoc, nebo...

Fejeton Ivy Roze: Kdo je tady normální?
Iva Roze 3. listopadu 2017 • 10:29

Fejeton Ivy Roze: Kdo je tady normální?

 

 

 

 

 

 Klíčová slova: komentáře, izrael, palestina, židé


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější