Papež František zneužil památky holocaustu | Reflex.cz
nahoru

Papež František zneužil památky holocaustu

Jiří X. Doležal24. dubna 2017 • 07:00
Papež Františe ve Vatikánu pronesl tradiční velikonoční poselství.
Papež Františe ve Vatikánu pronesl tradiční velikonoční poselství.
• foto: 
ČTK

V Evropě je zvykem, že když něco udělá nebo řekne papež, tak se to chápe jako nějaké epochální moudro. V sobotu ze sebe papež František vypustil epochální kravinu a je úplně jedno, že je zástupcem Boha na zemi. Bez ohledu na to plácal nesmysly a urážel oběti holocaustu.

Při své návštěvě uprchlického tábora na Lesbu papež mluvil s muslimem, který mu popsal, jak teroristé zabili jeho křesťanskou ženu, protože odmítla odhodit kříž. „Nevím, jestli se mu podařilo opustit ten koncentrační tábor, protože uprchlické tábory, mnohé z nich, jsou koncentrační (typem) kvůli velkému množství lidí nechaných uvnitř,“ řekl papež ve vzpomínce na setkání s tím běžencem. 

A přestože je papež František – i se svými marxistickými názory – na poměry katolické církve opravdu tolerantní a otevřený, tohle prohlášení je sprostá a urážlivá kravina. Pokud tohle moje prohlášení chápete jako příliš tvrdé, dovolím si uvést několik jasných srovnání.

VIDEO: Tajné dopisy jsou unikátním svědectvím o podmínkách v koncentračním táboře RavensbrückVIDEO Reuters; Martin Bartkovský

Takže – dovedete si představit, že se za druhé světové války hrnuly statisíce Židů do Německa, aby tam požádaly o politický azyl, protože jsou doma utlačovány? Že se celé židovské rodiny ilegálně nahrnuly do Hitlerova Německa a nedočkavě tam bouchaly na brány tábora v Osvětimi, aby je esesmani pustili dovnitř? Že si Židé mysleli, že v koncentračním táboře naleznou blahobyt a klid před válkou, která zuří v jejich rodné zemi? Samozřejmě jsou tyhle představy úplně nesmyslné a dokazují, že papež přestřelil více, než se na duchovní osobu sluší.

Ve Francii proběhlo první kolo prezidentských voleb. Online komentoval politolog Petr …

Stejně tak si můžeme jeho příměr představit z opačné strany. Skutečně do dnešních táborů pro uprchlíky, jaký papež navštívil, svážejí násilím muslimy v celých vlakových transportech? Opravdu jsou v těch táborech muslimové drženi o hladu, biti, mučeni zimou a šikanováni podle rozmarů nějakého esesmana? Skutečně jsou uprchlíci dnes na rampě tříděni, zdraví na práci a staří a nemocní na druhou stranu? Totiž do plynu? A skutečně se z uprchlíků jako ze Židů za holocaustu dělá v západní Evropě mýdlo? Mají snad ve Vatikánu v drogerii na pultě mýdlo Mohamed vyráběné z tuku muslimských běženců? Pokud ne, tak si nikdo, ani papež, nemá právo takhle sprostě brát do huby holocaust a snižovat utrpení jeho obětí.

Takže, vážený reprezentante boží na Zemi: Pokud něco někdy připomínalo koncentráky, tak to nejsou tábory pro uprchlíky, ale například irské katolické sirotčince! Proto by si měla hlava katolické církve udělat pořádek před vlastním prahem a nesnižovat hrůzy holocaustu.

V zámořských územích Francie začaly volby, výsledek je otevřenýKlíčová slova: jxd, komentáře, papež, uprchlíci


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější