Socialisté nahánějí voliče do Babišovy náruče | Reflex.cz
nahoru

Socialisté nahánějí voliče do Babišovy náruče

Jana Bendová22. března 2017 • 12:50
Vladimír Špidla - ilustrační snímek.
Vladimír Špidla - ilustrační snímek.
• foto: 
Robert Zlatohlávek / Empresa Media / Profimedia.cz

Vladimír Špidla, šéf premiérových poradců, znovu hájil – tentokrát v rozhovoru pro Info.cz - záměr ČSSD zavést progresivní zdanění. Bohatší mají platit ještě víc, chudší naopak míň. Jestli je nějaký způsob, jak nahnat část střední vrstvy do Babišovy náruče, pak právě tímhle daňovým bičem.

Vladimír Špidla byl a je opravdový socialista. Když říká, že „moderní společnosti se sociálně štěpí, začínají se vytvářet vrstvy, které žijí nesouměřitelné životy a důsledkem je fragmentizovaná společnost, proto v těch nejvyšších příjmech má být zdanění opravdu značně vysoké“ myslí to upřímně.

Vždycky býval vizionářem rovnějších zítřků. Jenže podle dosavadních představ ČSSD mezi ty oškubáníhodné boháče patří už i zaměstnanci s padesátitisícovou mzdou, což není ani dvojnásobek průměrné mzdy! To je absurdní. Zdejší příjmová nerovnost patří už teď k nejnižším na světě.

Pakt Zeman - Babiš: Velká politická láska z rozumu
Bohumil Pečinka 21. března 2017 • 16:09

Pakt Zeman - Babiš: Velká politická láska z rozumu

Připomeňme, že ČSSD chce – zatím – zavést čtyři daňové sazby pro zaměstnance. Lidé, kteří vydělávají víc než 50 tisíc měsíčně hrubého, by dávali státu téměř třetinu ze své superhrubé mzdy. Naopak nejvíc by si polepšili zaměstnanci se mzdou okolo průměru. I v ČSSD se ale o tu hranici „bohatství“ přou, daňový bič by se svezl mj. i po zádech poslanců, senátorů a ministrů. Hranici tedy možná posunou výš, kdo ví.

Nechme teď stranou otázku či výhradu, zda by pak mělo cenu snažit se a vzdělávat se. Socialisté tím daňovým bičem ženou kvalifikované lidi do Babišovy náruče. Přestože mnohým z nich jeho obří střety zájmů a politické chování hodně vadí. Ti lidé však k volbách chodí a Babiš jim daně zvyšovat nehodlá. A málokterý člověk je při pohledu na svou výplatní pásku natolik sociálně uvědomělý, aby si řekl „Milý Sobotko, milý Špidlo, napařte mi ty daně, chci, abychom všichni měli souměřitelný život“.

Bohuslavu Sobotkovi narůstají svaly. Ale zatím jen kolem pusy, rázné činy jsou v …
ČSSD: Sjezd poražených pro poražené
Bohumil Pečinka 10. března 2017 • 17:41

ČSSD: Sjezd poražených pro poražené
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,030
29,220
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější