Šlechtová a Udženija aneb Dvě elitní dámy v Otázkách Václava Moravce | Reflex.cz
nahoru

Šlechtová a Udženija aneb Dvě elitní dámy v Otázkách Václava Moravce

Karel Steigerwald21. března 2017 • 16:30
Karla Šlechtová a Alexandra Udženija v Otázkách Václava Moravce.
Karla Šlechtová a Alexandra Udženija v Otázkách Václava Moravce.
• foto: 
Repro ČT

Objevily se v nedělním pořadu Moravcově, který přežívá z pravěku demokracie, kdy politici lezli lidem až do nudlové polévky, protože to lidi zajímalo. Dnes je to jinak, na politiku má málokdo chuť, natož v nedělní polévce.

V současnosti u Moravce předvádějí politici obvykle jen pokřik, skákání do řeči a nadávání. Bezmocný moderátor je marně rozhání, divák se krom pokřiku nedozví nic. Argumenty, jsou-li nějaké, v tom pokřiku zanikají. Vítězství této politické koridy záleží na hlasivkách, nervech a křiku.

Ne tak minulou neděli. Střetly se dvě dámy, opravuji, dvě elitní dámy. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, delegovaná tam Babišem, a místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Předvedly věcnou a klidnou debatu s argumenty, s jejich vyvracením i souhlasem.

O problémech se divák dozvěděl hodně, obě dámy mu nabídly ucelený rozbor a svá stanoviska, divák si mohl vybrat. Jedna za ANO, druhá za ODS, měly názory, které odpovídaly jejich politické pozici, a uměly ty názory po svém hájit, vysvětlit a stát za nimi i uznat případně zajímavé postoje kolegyně. Čti: dávaly kolegyni respekt! To je úplné politické novum!

Jsme tolerantní země. Coming out Šlechtové nikoho nezajímá
Jiří X. Doležal 19. března 2017 • 19:54

Jsme tolerantní země. Coming out Šlechtové nikoho nezajímá

Divák, který by chtěl žít v normální demokracii, se mohl alespoň na hodinku cítit dobře. Nemusel se dívat na samolibé hlupáky, kteří naopak jeho považují za hlupáka, jak to v těchto politických debatách bývá obvyklé. Kdo volá více žen v politice, má zde hned dvě špičkové, na svém si stojící političky, jejichž inteligence, kultivovanost i šarm přesahují většinu v politice přítomných mužů.

Oběma ženám věštím velkou kariéru, pokud jim to nějaký muž nepoťape. I pochopitelné úsilí Šlechtové, jak obhájit neobhájitelného šéfa Babiše, bylo podáno s rezervou a šarmem. Být politikem ODS, takového soka bych si dal líbit. A naopak.


Čtěte také: Šlechtová se přihlásila k lesbické komunitě. Jako první česká politička

Stranický machiavellismus v praxi. Premiér by měl za ministra průmyslu vybrat Jeronýma…
Soudruhům z Holandska a Německa se asimilace nějak nezdařila...
Jiří X. Doležal 15. března 2017 • 20:25

Soudruhům z Holandska a Německa se asimilace nějak nezdařila...
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,080
29,350
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější