Otcovská dovolená je další nesmysl a korupce voličů | Reflex.cz
nahoru

Otcovská dovolená je další nesmysl a korupce voličů

Karel Steigerwald1. března 2017 • 07:00
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Kolega Jiří X. Doležal zde před pár dny zveřejnil svůj komentář, kde obhajoval návrh zavést týdenní placenou dovolenou pro otce. Z mého pohledu se, na rozdíl od JXD, ale jedná se o čisté uplácení voličů před volbami. Zvýhodňovat někoho za to, že má děti, je nemyslitelné.

Jakékoliv dávky, podpory a podobné přerozdělování lze zavést, obhajovat a vyplácet. O slova není nikdy nouze. Čím víc takových dávek vláda zavede, tím větší díl dobra platí a podporuje. Co je dobro, určuje sama. V tom je potíž. Někdy se s ní shodne mnoho lidí (dávky bezmocným bez prostředků), jindy málo (jízdné zdarma pro bohaté penzisty), někdy jen jedinci (dotace Babišovým i ostatním firmám). Některé dávky proto lidi rozčilují, jiných si nevšímají.

Otcovská dovolená vychází z nedokazatelného předpokladu, že zvýší porodnost. Představu, že si lidé opatřují děti jen proto, že se tatínek může za peníze ostatních spoluobčanů týden doma válet, případně slavit s kamarády, mohu stěží přijmout. Jestli takové chamtivé rodiny jsou, ať raději děti nemají. Dítě je nástroj svobody a radosti, nikoliv povinnosti k vládě či nástroj ke sbírání výhod.

Pravice se mýlí, otcovská dovolená je dobrá věc
Jiří X. Doležal 24. února 2017 • 22:13

Pravice se mýlí, otcovská dovolená je dobrá věc

Stejně podezřelá je otázka porodnosti. Jestli bude Čechů méně nebo více, je naprosto lhostejné. Kdysi jich bylo málo, teď jich je víc a nepomohlo jim to. Rusů je hodně odjakživa a je to pořád jejich neštěstí. Židů je odjakživa málo a co už toho dali všemu lidstvu! Uznávám, že velké národy mají přednost, mohou přepadat ty malé s velkou nadějí na vítězství. A toho jsme my Češi ušetřeni, což je také přednost.

Každý člověk má právo děti mít či nemít. Platit někomu za to, že má děti, je neslýchané. To by se také mělo platit těm druhým, že děti nemají. Politikovi, pokud nechápe obyvatelstvo jako kanónenfutr, musí být jedno, kolik se rodí dětí. Platit rodiči za to, že si ho pořídil, je totéž jako platit za výrobu vojáků. Připomínám, že dávka rodičům, kteří dítě mají a jsou bezmocní a bez prostředků, je něco jiného. Pobízet lidi, aby děti za peníze dělali, je perverzní. Nejdál šel Hitler, ten továrny na produkování dětí za státní peníze přirozenou cestou provozoval.

Jak si komunisté vysnili, že jejich režim byl dynamický a krásný

Plést do toho levici s pravicí nemá žádný smysl. Cílem placeného týdne otcům je další předvolební pirueta, čistá korupce voličů, nikoliv zájem o to, kolik dětí si lidi nadělají. Myslím, že před těmito volbami se dočkáme i dávky prarodičům těch, kdo mají děti. Co se jim vyplatí, sebere se z penze prarodičů bezdětných. Ale na sladké politické řeči o vládním dobru se lidi vždy nachytají, protože lidé si dobro přejí, je to jejich přirozenost.

Bohuslav Sobotka aneb Příběh muže bez názoru
Bohumil Pečinka 24. února 2017 • 13:52

Bohuslav Sobotka aneb Příběh muže bez názoru

Udavač v bezvědomí aneb Když vám estébáci u soudu kryjí záda
Karel Steigerwald 23. února 2017 • 15:01

Udavač v bezvědomí aneb Když vám estébáci u soudu kryjí záda
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější