Tým Michala Horáčka: Noblesa za prosázený prachy... | Reflex.cz
nahoru

Tým Michala Horáčka: Noblesa za prosázený prachy...

Jiří X. Doležal9. února 2017 • 16:30
Tým Michala Horáčka: Noblesa za prosázený prachy...
foto: ČTK

Michal Horáček, který se rozhodl zahájit svou politickou kariéru kandidaturou na prezidenta, představil svůj podpůrný tým. Je to jedna velká noblesa, jeden jiskřivý intoš vedle druhého a všichni jsou velice ušlechtilí. Bohužel — za prosázený prachy.

Kandidát na prezidenta Michal Horáček představil tým, jenž mu bude pomáhat při jeho kandidatuře na úřad prezidenta republiky. Je v něm například socioložka, herečka a bývalá velvyslankyně ve Vídni Magda Vášáryová či lékař Pavel Pafko. Oba lidé, kteří jsou veřejnosti dobře známi, mají vysoký mravní kredit u celého národa a teď budou pomáhat kandidátu-intelektuálovi, jenž se pokouší vytvořit protiváhu buranu Zemanovi a dostat naši politiku na vysokou morální úroveň.

Michal Horáček představil své poradce. V týmu jsou Vášáryová, Drábová nebo hokejista …

V týmu jsou všechno jména vyhlášených intelektuálů, humanistů a pravdoláskařů. Prostě — intelektuální elita národa, lidé, od nichž by se mohli mnozí učit a kteří představují svědomí země. Jak už to ale u takto velkých a ušlechtilých projektů bývá, má takovou malou trhlinku. Trhlinku až trochu pumprdentlich: Celá ta noblesa Horáčkovy kandidatury totiž bude placená z peněz, které sice byly získány zcela legálně a zdaněny. Ale jež pan Horáček vydělal na sázení, na prodeji velké sázkové kanceláře, kterou vybudoval a jež je díky tomu, že prodává nepatrnou naději na výhru velkých peněz, vysoce ekonomicky efektivní. Takže celá ta paráda — paní Vášáryová, filozof Petříček nebo pan doktor Pafko a další osobnosti — se účastní podniku placeného z peněz za neřest.

V Česku je 100 tisíc závislých na hazardu. Horáček for president!
Jiří X. Doležal 22. listopadu 2016 • 10:24

V Česku je 100 tisíc závislých na hazardu. Horáček for president!

Připomínám — hráčství (jež často začíná právě kursovními částkami) je sociálněpatologický jev a i „občasné umírněné sázení“ je něco jako občasné umírněné návštěvy bordelu. Provozovatel sázek — sázkař — je totiž ve stejné kategorii lidí jako pornoproducent nebo majitel bordelu. Ano, je to rentabilní byznys a dá se na něm vydělat. Ale ty prachy — alespoň podle mého maloměšťáckého rozumu — trochu smrdí.

A teď za ty prosázený prachy pan Horáček kandiduje a intelektuální sluníčkářská elita národa mu vytváří podpůrný tým. Připomínám, že se pro krále hazardu angažují bez nároku na honorář a z ušlechtilosti. Bohužel však zůstává faktem, že ta Horáčkova ušlechtilá kandidatura se uskutečňuje za prachy vytahané ze zoufalců, kteří marně doufají ve výhru, co by je vytrhla z jejich nepovedených životů.

Tým poradců Michala Horáčka si prohlédněte v galerii:

 

Michal Horáček se prezentuje jako Pan Dokonalý. To je více než podezřelé
Než za prezidenta Horáčka, tak to snad radši Zemana...
Jiří X. Doležal 4. listopadu 2016 • 10:47

Než za prezidenta Horáčka, tak to snad radši Zemana...
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější