Komunistická příživa: Mám právo se nechat živit! | Reflex.cz
nahoru

Komunistická příživa: Mám právo se nechat živit!

Jiří X. Doležal5. února 2017 • 09:30
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Soudruzi z KSČM přišli s legislativní iniciativou zavedení trestného činu příživnictví. Je třeba jim zatleskat. Nejlépe jednou rukou, a to na obličeji některého z komunistů. Jejich představy o fungování světa měly vymřít s dinosaury. Nechat se někým živit je totiž základním lidským právem.

 

 

Komunisté ukázali, jak se nepoučili ani po třiceti letech od pádu jejich panství, a prokázali, že myslí stále stejně. A že jejich hlavní hnací silou - jíž kdysi bývala třídní nenávist - je dnes typická česká závist. Navrhli opětovné zavedení příživnictví do trestního zákona.

Paragraf má překročit ten, „kdo se bez vážné příčiny soustavně vyhýbá poctivé práci, či možnosti opatřit si prostředky jinak zákonným způsobem a žije na úkor jiného či jiných a opakovaně odmítá práci, která je mu nabízena.“

Pokud by se tohoto zločinu dopustil, byly by mu nařízeny obecně prospěšné práce či propadnutí majetku, peněžitý trest, zákaz vstupu na sportovní, kulturní a jiné společenské akce, odnětí řidičského průkazu až po půlroční vězení. Prostě - kdo nepracuje, ať neřídí a nechodí na fotbal. Anebo ať jde rovnou sedět. Cítím roztomilý návrat mého normalizačního dětství. Kdo nepracuje, ať nejí, že, soudruzi!

Otevřený dopis zeleným squatterům aneb Komouš Stropnický to rozjel ve velkém

Nechat se živit je výsostným právem každého občana, který najde někoho, kdo ho dobrovolně živit bude. Je úplně jedno, jestli jde o zlatokopku, nic netvořícího alternativního umělce živeného nějakým mecenášem nebo o padesátiletého synka z bohaté rodiny, který se nechává bez výčitek svědomí živit tatíčkem miliardářem.

Ano, krást se nesmí - ale pokud vás někdo z čiré libovůle, dobrotivosti, křesťanského milosrdenství živí, nechá se od vás vyžírat, je to dohoda mezi občany a nikdo jim do toho nemá co kecat. Ani stát, ani soudruzi.

Chápu, že mezi komunisty není nikdo, koho by kdokoliv byl ochoten živit, a tak se té jejich třídní závisti nedivím. Bylo by však opravdu zcela zhoubné, kdyby se ta bolšánská kokotina stala součástí trestního zákona.

Milouš Jakeš: Nepoučitelný komouš promluvil
Jiří X. Doležal 10. ledna 2017 • 15:32

Milouš Jakeš: Nepoučitelný komouš promluvil

Doležalo napsalo článek: Buďme genderově korektní!
Jiří X. Doležal 2. února 2017 • 14:30

Doležalo napsalo článek: Buďme genderově korektní!
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější