Děkujeme Sobotkově vládě, že nás tak pěkně vychovává. Bez ní bychom zvlčili | Reflex.cz
nahoru

Děkujeme Sobotkově vládě, že nás tak pěkně vychovává. Bez ní bychom zvlčili

Jana Bendová19. ledna 2017 • 16:30
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Stačí už jen prezidentův podpis a začneme žít zdravě, moderním životním stylem. Po poslancích i ctihodní senátoři schválili protikuřácký zákon. Děkujeme vládě, že se dalším regulačním zásahem stará o naši výchovu. My, nezdární občané, to potřebujeme jako sůl.

Od konce května si už v restauracích nedáme ani retko, ani doutníček, majitel i zákazník se podřídí – radostně a bez reptání - příkazu osvícené vlády. Hostinský se navíc postará i o to, aby se podnapilcům nenalévalo, jinak ho stihne trest. Pomáhat a chránit už tedy nemusí jen policisté (však také na všechno nestačí), bdít nad zdravím a mravností budou i hospodští. A tak to má být, to by tak hrálo, aby dávali ruce pryč od naší „opičky“.

Za všechny starostlivé zákonodárce podstatu věci shrnul ministr zdravotnictví Ludvík: „Normální je nekouřit“, což ještě precizněji rozvinula senátorka Emmerová: „Kouření do současného životního stylu nepatří.“ A kdo jiný by měl vědět, co je „normální“ a co je „moderní životní styl“ než politici, naše elita?! 

Hon na kuřáky: Kde končí soukromí?
Cyril Höschl 13. ledna 2017 • 15:11

Hon na kuřáky: Kde končí soukromí?

Pokud nejsme tak vyspělí a na výši my sami občané, pokud ve výchově selhali naši rodičové, musí zasáhnout dobří politici. Už nás ochránili před bezbřehým konzumem -  díky zákazu prodeje a nakupování během vybraných svátků nebloumáme bezcílně supermarkety, nýbrž trávíme čas s rodinou a v rozjímání. Nějaká svoboda a svobodná volba životního stylu je starožitnost z minulých zpátečnických dob, kdy to vlády s občany nemyslely dobře a nechaly je, bezbranné, podléhat různým pokušením.

Ještě pár takových osvícených zásahů, příkazů a zákazů, a stanou se z nás občané hodní svých politiků, své elity. S chutí do toho, my nezdárníci děkujeme.

Kouřit, nebo nekouřit? Nenechme si omezovat svobodné rozhodování, i když žijeme nezdravě!
V hospodách by neměli nalévat politikům. Jejich legislativní patlaniny pak ničí tuto zemi
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější