Nezkreslený, nezmanipulovaný, politicky nemotivovaný rozhovor s pánem, který kvůli EET zavře svůj krámek | Reflex.cz
nahoru

Nezkreslený, nezmanipulovaný, politicky nemotivovaný rozhovor s pánem, který kvůli EET zavře svůj krámek

Jana Bendová20. prosince 2016 • 16:30
EET ohrožuje i drobné obchodníky s vínem - ilustrační snímek.
EET ohrožuje i drobné obchodníky s vínem - ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Různé živnosti v 860 obcích jsou ohroženy kvůli EET a dalším státním regulacím. Jde o hospody i malé obchůdky, přibližně jich je 1470, které zanikají, jsou ohroženy anebo zaniknou. Vyplynulo to zatím z průběžné ankety Sdružení místních samospráv. A co na to Babišovo ministerstvo? Prý je anketa účelově zkreslená, politicky motivovaná, otázky jsou návodné a výsledky dezinterpretované. Bla bla… Tam nahoře asi opravdu nevědí - jak ostatně kdysi ministr přiznal - jaké druhy podnikání u nás máme. Anebo hůř: vědí a je jim to fuk.

Už jednou jsem tady psala o panu T., který kvůli EET nejspíš bude muset zavřít svůj malý krámek, který provozuje na vsi.  A proč minikrámek zavře? Protože je to věkovitý muž, dávno v penzi, který nemá internet, nerozumí mu. Vedla jsem s ním teď o adventu debatu podruhé– upozorňuji ministerstvo, že nebyla ani účelově zkreslená, ani politicky motivovaná, mé otázky nebyly návodné a výsledek rozhodně nedezinterpretuji.

T: Poraďte, co mám dělat? Asi to tady fakt zavřu, už za dva měsíce na mě spadne to Babišovo EET.

Já: Tak proč si tu elektronickou evidenci nezavedete? Stačí si pořídit internet, koupit kasičku, tiskárnu, připojit, propojit. Je to přece snadné, aspoň to tvrdí ministerstvo.

Jak ministr Babiš vysvětlí panu T., proč musí mít elektronickou pokladničku?

T: Internetu se tady u nás v dolíčku trhá signál, nerozumím mu a je to drahé. Vždyť si tu přijdu jen na pár korun. Chytrý telefon nemám, bál bych se na něm cokoli zmáčknout, mám mobil pro seniory s velkými tlačítky, blbě vidím.

Já: Tak pomůže vaše paní, ta se to třeba naučí?

T: Proč by se to měla kvůli nějakým byrokratům a politikům učit? Nebyla by ta její výpomoc taky proti nějakým předpisům? A vůbec, copak máme v ústavě povinnost být připojený na internet? Proč nás vláda pořád buzeruje? Nic od ní nechci, žádné dotace na rozdíl o jiných neberu, tak co?!

Já: Třeba se to ještě do 1. března změní…

Šest otázek pro Babiše ohledně venkovských putyk aneb Obecní vrchní, prchni!

T: Aha a vy tomu věříte, jo? My malí nikoho nezajímáme. Hlavně, že Sobotka chválí kdejakého ministra za to, kolik vyčerpal evropských dotací, stamiliony a miliardy lítají vzduchem, naše stovky a tisícovky ho netrápí. Je mi to líto, nejde mi o těch pár vydělaných korun, i když se taky hodí, ale o to, že jsem se tím svým obchůdkem bavil, přišli známí, sousedi, popovídali jsme… Fakt je mi to líto. Tak co mám dělat?

Nevím. Neporadila jsem. Že jste podobných příběhů už četli a slyšeli v médiích spousty? No právě! Jsou jich, bohužel, spousty. Naše „sociální“ vláda na ty nejmenší ohled nebere - asi proto, že s nimi jako s voliči nepočítá, nepotřebuje je, tak jaképak ohledy.

Daně podle Babiše: Strach a msta všude kolem nás
Marek Stoniš 7. prosince 2016 • 15:46

Daně podle Babiše: Strach a msta všude kolem nás

Majitelé udaných restaurací by se měli dozvědět konkrétní jméno svého bonzáka
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější