Jak ministr Babiš vysvětlí panu T., proč musí mít elektronickou pokladničku? | Reflex.cz
nahoru

Jak ministr Babiš vysvětlí panu T., proč musí mít elektronickou pokladničku?

Jana Bendová24. května 2016 • 18:55
Provozovat malou vinotéku už se panu T. nevyplatí.
Provozovat malou vinotéku už se panu T. nevyplatí.
• foto: 
Profimedia.cz

Babišovi úředníci oznámili, že v červnu zahájí ministerstvo financí osvětovou kampaň za bratru 28 miliónů, v níž lidem vysvětlí, proč stát zavádí elektronickou evidenci tržeb. A aby povinné účtenky nějak osladil, počítá ministr i s loterií. Jestli losování zaslaných účtenek bude o peníze, anebo o věcné dary, pan ministr ještě neví.

Na vysvětlování blahodárnosti EET se těší i jistý pan T. Možná si o přínosu přečte v MF DNES z Babišova vydavatelského domu, deník totiž kupuje již pěknou řádku let. Pracovníci mediálních agentur, které osvětovou zakázku vyhrály, se v případě pana T. budou muset hodně snažit. Ministr Babiš ho totiž dodnes nepřesvědčil.

Babišovy evidence tržeb: Polovina lidí nevěří v lepší výběr daní

A víte proč?

Pan T. je pokročilý důchodce. Jako drobný vesnický živnostník prodává moravské víno ve své maličké vinotéce. Na Moravě se narodil, je na ni i na její víno opravdu pyšný – proto ho nakupuje u tamních osvědčených vinařů. Nešidí (má přece svou čest), svým minibyznysem si krátí seniorský čas, baví ho to, získává i nějakou tu korunu k nevalnému důchodu navíc. Spokojeni jsou zákazníci, spokojena je i manželka pana T. – vždyť je fajn mít i na stará kolena nějaký zájem, nějakou aktivní činnost, nesedět jen u bedny s nekonečnými seriály.

Jenže do vesnické idylky vstoupil s Andrejem Babišem „pokrok“ 21. století. Pan T. mu už bohužel nestačí. Internet nemá, neovládá ho, ostatně signál v jeho domečku s vinotékou a v okolí je velmi slabý. Pan T. má už jasno: e-pokladničku si nepořídí, nezvládl by to, ani to už zvládat nechce, živnost zavře, víno si bude kupovat jen pro sebe. A na gauči bude nostalgicky vzpomínat na hezká posezení se zákazníky a ochutnávání dobrého moravského vína…

Makáme, sliboval Babiš. Ale vládní koalice oddaluje spoustu návrhů zákonů, tvrdí TOP 09

Pro ministra financí zvyklého na velký byznysový svět uvízl pan T. v minulém století, v němž na velikosti firmy nebo schopnosti vyběhat si dotace až tolik nezáleželo. Zkrátka když se kácí les, létají třísky - a někdy i ti prťaví živnostníčci, kteří státní rozpočet beztak nevytrhnou. Tak proč nějaké ohledy, že?!

Rakouské bordelmamá si lámou hlavy: jak v evidenci tržeb uvádět jednotlivé službyKlíčová slova: evidence tržeb, babiš, podnikani, daně


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Spravedlnost se blíží: Podezřelí z vraždy novináře Kuciaka a jeho snoubenky zamíří před soud
PREMIUM X Extinction Rebellion: Zachránci planety, nebo užiteční idioti?
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější