Jak ministr Babiš vysvětlí panu T., proč musí mít elektronickou pokladničku? | Reflex.cz
nahoru

Jak ministr Babiš vysvětlí panu T., proč musí mít elektronickou pokladničku?

Jana Bendová24. května 2016 • 18:55
Provozovat malou vinotéku už se panu T. nevyplatí.
Provozovat malou vinotéku už se panu T. nevyplatí.
• foto: 
Profimedia.cz

Babišovi úředníci oznámili, že v červnu zahájí ministerstvo financí osvětovou kampaň za bratru 28 miliónů, v níž lidem vysvětlí, proč stát zavádí elektronickou evidenci tržeb. A aby povinné účtenky nějak osladil, počítá ministr i s loterií. Jestli losování zaslaných účtenek bude o peníze, anebo o věcné dary, pan ministr ještě neví.

Na vysvětlování blahodárnosti EET se těší i jistý pan T. Možná si o přínosu přečte v MF DNES z Babišova vydavatelského domu, deník totiž kupuje již pěknou řádku let. Pracovníci mediálních agentur, které osvětovou zakázku vyhrály, se v případě pana T. budou muset hodně snažit. Ministr Babiš ho totiž dodnes nepřesvědčil.

Babišovy evidence tržeb: Polovina lidí nevěří v lepší výběr daní

A víte proč?

Pan T. je pokročilý důchodce. Jako drobný vesnický živnostník prodává moravské víno ve své maličké vinotéce. Na Moravě se narodil, je na ni i na její víno opravdu pyšný – proto ho nakupuje u tamních osvědčených vinařů. Nešidí (má přece svou čest), svým minibyznysem si krátí seniorský čas, baví ho to, získává i nějakou tu korunu k nevalnému důchodu navíc. Spokojeni jsou zákazníci, spokojena je i manželka pana T. – vždyť je fajn mít i na stará kolena nějaký zájem, nějakou aktivní činnost, nesedět jen u bedny s nekonečnými seriály.

Jenže do vesnické idylky vstoupil s Andrejem Babišem „pokrok“ 21. století. Pan T. mu už bohužel nestačí. Internet nemá, neovládá ho, ostatně signál v jeho domečku s vinotékou a v okolí je velmi slabý. Pan T. má už jasno: e-pokladničku si nepořídí, nezvládl by to, ani to už zvládat nechce, živnost zavře, víno si bude kupovat jen pro sebe. A na gauči bude nostalgicky vzpomínat na hezká posezení se zákazníky a ochutnávání dobrého moravského vína…

Makáme, sliboval Babiš. Ale vládní koalice oddaluje spoustu návrhů zákonů, tvrdí TOP 09

Pro ministra financí zvyklého na velký byznysový svět uvízl pan T. v minulém století, v němž na velikosti firmy nebo schopnosti vyběhat si dotace až tolik nezáleželo. Zkrátka když se kácí les, létají třísky - a někdy i ti prťaví živnostníčci, kteří státní rozpočet beztak nevytrhnou. Tak proč nějaké ohledy, že?!

Rakouské bordelmamá si lámou hlavy: jak v evidenci tržeb uvádět jednotlivé službyKlíčová slova: evidence tržeb, babiš, podnikani, daně


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější